Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbranden Chili: president roept noodtoestand uit

Bosbranden Chili: president roept noodtoestand uit

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft vrijdag de noodtoestand uitgeroepen om over alle noodzakelijke middelen te kunnen beschikken voor het bestrijden van bosbranden. De autoriteiten vrezen dat in de centrale regio Valparaiso tien mensen zijn omgekomen. Honderden huizen worden door de branden bedreigd.

"Alle troepen worden ingezet in de strijd tegen bosbranden", verzekerde Boric in een bericht op X, waar hij verder opmerkte dat de situatie "erg moeilijk" was en dat hij alles had ingezet "om de noodsituatie het hoofd te bieden".

De bosbranden zijn geconcentreerd in de toeristische gebieden Vina del Mar en Valparaiso, waar al honderden hectares aan bos verloren zijn gegaan en er geëvacueerd moest worden.

Volgens de Chileense dienst bosbeheer CONAF is alleen al in de regio Valparaiso zo'n 480 hectare verbrand. De branden worden veroorzaakt door een zomerhittegolf en droogte die het zuidelijk deel van Zuid-Amerika treft en veroorzaakt wordt door El Niño, het fenomeen dat extreem weer wereldwijd versterkt.

Meer uit Buitenland

Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

38 minuten geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

2 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

7 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

8 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

11 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

17 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

18 uur geleden