Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbranden Chili: president roept noodtoestand uit

Bosbranden Chili: president roept noodtoestand uit

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft vrijdag de noodtoestand uitgeroepen om over alle noodzakelijke middelen te kunnen beschikken voor het bestrijden van bosbranden. De autoriteiten vrezen dat in de centrale regio Valparaiso tien mensen zijn omgekomen. Honderden huizen worden door de branden bedreigd.

"Alle troepen worden ingezet in de strijd tegen bosbranden", verzekerde Boric in een bericht op X, waar hij verder opmerkte dat de situatie "erg moeilijk" was en dat hij alles had ingezet "om de noodsituatie het hoofd te bieden".

De bosbranden zijn geconcentreerd in de toeristische gebieden Vina del Mar en Valparaiso, waar al honderden hectares aan bos verloren zijn gegaan en er geëvacueerd moest worden.

Volgens de Chileense dienst bosbeheer CONAF is alleen al in de regio Valparaiso zo'n 480 hectare verbrand. De branden worden veroorzaakt door een zomerhittegolf en droogte die het zuidelijk deel van Zuid-Amerika treft en veroorzaakt wordt door El Niño, het fenomeen dat extreem weer wereldwijd versterkt.

Meer uit Buitenland

Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

3 minuten geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

1 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

3 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

6 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

10 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

13 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

13 uur geleden