Bosbranden Chili: president roept noodtoestand uit
SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft vrijdag de noodtoestand uitgeroepen om over alle noodzakelijke middelen te kunnen beschikken voor het bestrijden van bosbranden. De autoriteiten vrezen dat in de centrale regio Valparaiso tien mensen zijn omgekomen. Honderden huizen worden door de branden bedreigd.
"Alle troepen worden ingezet in de strijd tegen bosbranden", verzekerde Boric in een bericht op X, waar hij verder opmerkte dat de situatie "erg moeilijk" was en dat hij alles had ingezet "om de noodsituatie het hoofd te bieden".
De bosbranden zijn geconcentreerd in de toeristische gebieden Vina del Mar en Valparaiso, waar al honderden hectares aan bos verloren zijn gegaan en er geëvacueerd moest worden.
Volgens de Chileense dienst bosbeheer CONAF is alleen al in de regio Valparaiso zo'n 480 hectare verbrand. De branden worden veroorzaakt door een zomerhittegolf en droogte die het zuidelijk deel van Zuid-Amerika treft en veroorzaakt wordt door El Niño, het fenomeen dat extreem weer wereldwijd versterkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
7 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
7 uur geleden