Bosbranden Chili: president roept noodtoestand uit
SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft vrijdag de noodtoestand uitgeroepen om over alle noodzakelijke middelen te kunnen beschikken voor het bestrijden van bosbranden. De autoriteiten vrezen dat in de centrale regio Valparaiso tien mensen zijn omgekomen. Honderden huizen worden door de branden bedreigd.
"Alle troepen worden ingezet in de strijd tegen bosbranden", verzekerde Boric in een bericht op X, waar hij verder opmerkte dat de situatie "erg moeilijk" was en dat hij alles had ingezet "om de noodsituatie het hoofd te bieden".
De bosbranden zijn geconcentreerd in de toeristische gebieden Vina del Mar en Valparaiso, waar al honderden hectares aan bos verloren zijn gegaan en er geëvacueerd moest worden.
Volgens de Chileense dienst bosbeheer CONAF is alleen al in de regio Valparaiso zo'n 480 hectare verbrand. De branden worden veroorzaakt door een zomerhittegolf en droogte die het zuidelijk deel van Zuid-Amerika treft en veroorzaakt wordt door El Niño, het fenomeen dat extreem weer wereldwijd versterkt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
5 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
7 uur geleden