Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand jaagt duizenden Californiërs huis uit

Bosbrand jaagt duizenden Californiërs huis uit

SACRAMENTO (ANP) - Een bosbrand die zich razendsnel verspreidt in het noorden van Californië heeft duizenden inwoners hun huis uitgejaagd. Een aantal liep verwondingen op. Volgens Amerikaanse media was zaterdag al meer dan 1600 hectare in de as gelegd. Ook zijn ongeveer honderd woningen en gebouwen in vlammen opgegaan.

Het vuur begon vrijdag in of bij een houtzagerij in het dorpje Weed, ruim 350 kilometer ten noorden van Sacramento. De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de noodtoestand uitgeroepen voor de regio Siskiyou County, waar ongeveer 44.000 mensen wonen. Voor hen betekent dat onder meer overheidssteun. Amper 15 kilometer ten noordwesten van Weed brak zaterdag eveneens brand uit. Daar is inmiddels een oppervlak van 1375 hectare verteerd.

Na meer dan twee decennia van droogte en steeds hogere temperaturen, een gevolg van de klimaatverandering, is Californië kwetsbaarder dan ooit voor natuurbranden. Op de recordlijst van de verschroeide aarde springen de jaren 2020 en 2021 eruit.

Meer uit Buitenland

Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

1 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

6 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

7 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

8 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

8 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

9 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

10 uur geleden