Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand jaagt duizenden Californiërs huis uit

Bosbrand jaagt duizenden Californiërs huis uit

SACRAMENTO (ANP) - Een bosbrand die zich razendsnel verspreidt in het noorden van Californië heeft duizenden inwoners hun huis uitgejaagd. Een aantal liep verwondingen op. Volgens Amerikaanse media was zaterdag al meer dan 1600 hectare in de as gelegd. Ook zijn ongeveer honderd woningen en gebouwen in vlammen opgegaan.

Het vuur begon vrijdag in of bij een houtzagerij in het dorpje Weed, ruim 350 kilometer ten noorden van Sacramento. De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de noodtoestand uitgeroepen voor de regio Siskiyou County, waar ongeveer 44.000 mensen wonen. Voor hen betekent dat onder meer overheidssteun. Amper 15 kilometer ten noordwesten van Weed brak zaterdag eveneens brand uit. Daar is inmiddels een oppervlak van 1375 hectare verteerd.

Na meer dan twee decennia van droogte en steeds hogere temperaturen, een gevolg van de klimaatverandering, is Californië kwetsbaarder dan ooit voor natuurbranden. Op de recordlijst van de verschroeide aarde springen de jaren 2020 en 2021 eruit.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

1 uur geleden
Iran stuurt herzien vredesvoorstel naar de Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.

1 uur geleden
Shakira krijgt miljoenen terug van Spaanse belastingdienst

MADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.

2 uur geleden
Europol ontdekt duizenden onlineberichten Iraanse Garde in EU

BRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.

2 uur geleden
CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

3 uur geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

3 uur geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

4 uur geleden