Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand in oosten Spanje nog niet onder controle

Bosbrand in oosten Spanje nog niet onder controle

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De eerste bosbrand van het seizoen in Spanje woedt sinds donderdag circa 60 kilometer ten noorden van Valencia in het dunbevolkte grensgebied van de provincies Castellón en Teruel. Er zijn inmiddels 4000 hectare afgebrand volgens plaatselijke media. Circa 1500 mensen zijn uit voorzorg uit de streek geëvacueerd.

De regeringsleiders van de getroffen regio's Aragón en Valencia komen zaterdag kijken hoe het bluswerk verloopt. Op veel plaatsen is dat moeilijk door steile hellingen en gebrek aan paden of wegen. De wind uit het zuiden en zuidoosten wakkert momenteel de brandhaarden met windsnelheden tot 40 kilometer per uur ook aan.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

54 minuten geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

1 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

1 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

2 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

2 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

4 uur geleden
Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

5 uur geleden