Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle

Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle

FERRERAS DE ARRIBA (ANP) - De bosbrand in de bergen van de Sierra de la Culebra in noordwest-Spanje is op zijn retour. Dankzij een daling van de temperatuur is het blussen in de nacht van zaterdag op zondag makkelijker geworden. Alle bewoners van dorpjes die werden ontruimd kunnen terug naar huis. Alle wegen en spoorwegen die in het getroffen gebied in de provincie Zamora waren afgesloten zijn weer open, melden Spaanse media. De brand heeft circa 25.000 hectare land in de as gelegd.

De droogte en hitte veroorzaken branden in verscheidene plaatsen in Spanje. De brand in Zamora, over een strook bergachtig land van 67 kilometer lang, was vooralsnog verreweg de grootste en meest bedreigende.

Ook in de noordoostelijke Spaanse regio Catalonië is de brandweer erin geslaagd een bosbrand bij Olivella, ten westen van Barcelona, zondag onder controle te krijgen, mede dankzij de verbeterde weersomstandigheden. Ten zuiden van de stad Pamplona in de regio Navarra zijn meerdere bosbranden uitgebroken maar deze stabiliseren zich of zijn onder controle volgens plaatselijke media. In Portugal is de brandweer bij Fundão een natuurbrand meester.

De hitte, droogte en wind waar grote delen van Europa dit weekend mee te maken hebben gehad, maken het risico van bosbranden groot. In het zuidoosten van Frankrijk in het departement Var is een deel van een militair oefenterrein na of tijdens een oefening in brand gevlogen. Ten zuidwesten van Berlijn woedt zondag een grote bosbrand in de deelstaat Brandenburg in een van de heetste streken van het land.

Meer uit Buitenland

Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

1 uur geleden
Meerdere doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.

1 uur geleden
Ambassadeur Libanon: opgeroepen tot bestand in gesprek met Israël

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.

3 uur geleden
Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

4 uur geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

6 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

6 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

6 uur geleden