Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle

Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle

FERRERAS DE ARRIBA (ANP) - De bosbrand in de bergen van de Sierra de la Culebra in noordwest-Spanje is op zijn retour. Dankzij een daling van de temperatuur is het blussen in de nacht van zaterdag op zondag makkelijker geworden. Alle bewoners van dorpjes die werden ontruimd kunnen terug naar huis. Alle wegen en spoorwegen die in het getroffen gebied in de provincie Zamora waren afgesloten zijn weer open, melden Spaanse media. De brand heeft circa 25.000 hectare land in de as gelegd.

De droogte en hitte veroorzaken branden in verscheidene plaatsen in Spanje. De brand in Zamora, over een strook bergachtig land van 67 kilometer lang, was vooralsnog verreweg de grootste en meest bedreigende.

Ook in de noordoostelijke Spaanse regio Catalonië is de brandweer erin geslaagd een bosbrand bij Olivella, ten westen van Barcelona, zondag onder controle te krijgen, mede dankzij de verbeterde weersomstandigheden. Ten zuiden van de stad Pamplona in de regio Navarra zijn meerdere bosbranden uitgebroken maar deze stabiliseren zich of zijn onder controle volgens plaatselijke media. In Portugal is de brandweer bij Fundão een natuurbrand meester.

De hitte, droogte en wind waar grote delen van Europa dit weekend mee te maken hebben gehad, maken het risico van bosbranden groot. In het zuidoosten van Frankrijk in het departement Var is een deel van een militair oefenterrein na of tijdens een oefening in brand gevlogen. Ten zuidwesten van Berlijn woedt zondag een grote bosbrand in de deelstaat Brandenburg in een van de heetste streken van het land.

Meer uit Buitenland

Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

28 minuten geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

5 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

6 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

6 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

7 uur geleden
Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

11 uur geleden