Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle
FERRERAS DE ARRIBA (ANP) - De bosbrand in de bergen van de Sierra de la Culebra in noordwest-Spanje is op zijn retour. Dankzij een daling van de temperatuur is het blussen in de nacht van zaterdag op zondag makkelijker geworden. Alle bewoners van dorpjes die werden ontruimd kunnen terug naar huis. Alle wegen en spoorwegen die in het getroffen gebied in de provincie Zamora waren afgesloten zijn weer open, melden Spaanse media. De brand heeft circa 25.000 hectare land in de as gelegd.
De droogte en hitte veroorzaken branden in verscheidene plaatsen in Spanje. De brand in Zamora, over een strook bergachtig land van 67 kilometer lang, was vooralsnog verreweg de grootste en meest bedreigende.
Ook in de noordoostelijke Spaanse regio Catalonië is de brandweer erin geslaagd een bosbrand bij Olivella, ten westen van Barcelona, zondag onder controle te krijgen, mede dankzij de verbeterde weersomstandigheden. Ten zuiden van de stad Pamplona in de regio Navarra zijn meerdere bosbranden uitgebroken maar deze stabiliseren zich of zijn onder controle volgens plaatselijke media. In Portugal is de brandweer bij Fundão een natuurbrand meester.
De hitte, droogte en wind waar grote delen van Europa dit weekend mee te maken hebben gehad, maken het risico van bosbranden groot. In het zuidoosten van Frankrijk in het departement Var is een deel van een militair oefenterrein na of tijdens een oefening in brand gevlogen. Ten zuidwesten van Berlijn woedt zondag een grote bosbrand in de deelstaat Brandenburg in een van de heetste streken van het land.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
53 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
2 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
5 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
6 uur geleden