Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle

Bosbrand in noordwesten Spanje onder controle

FERRERAS DE ARRIBA (ANP) - De bosbrand in de bergen van de Sierra de la Culebra in noordwest-Spanje is op zijn retour. Dankzij een daling van de temperatuur is het blussen in de nacht van zaterdag op zondag makkelijker geworden. Alle bewoners van dorpjes die werden ontruimd kunnen terug naar huis. Alle wegen en spoorwegen die in het getroffen gebied in de provincie Zamora waren afgesloten zijn weer open, melden Spaanse media. De brand heeft circa 25.000 hectare land in de as gelegd.

De droogte en hitte veroorzaken branden in verscheidene plaatsen in Spanje. De brand in Zamora, over een strook bergachtig land van 67 kilometer lang, was vooralsnog verreweg de grootste en meest bedreigende.

Ook in de noordoostelijke Spaanse regio Catalonië is de brandweer erin geslaagd een bosbrand bij Olivella, ten westen van Barcelona, zondag onder controle te krijgen, mede dankzij de verbeterde weersomstandigheden. Ten zuiden van de stad Pamplona in de regio Navarra zijn meerdere bosbranden uitgebroken maar deze stabiliseren zich of zijn onder controle volgens plaatselijke media. In Portugal is de brandweer bij Fundão een natuurbrand meester.

De hitte, droogte en wind waar grote delen van Europa dit weekend mee te maken hebben gehad, maken het risico van bosbranden groot. In het zuidoosten van Frankrijk in het departement Var is een deel van een militair oefenterrein na of tijdens een oefening in brand gevlogen. Ten zuidwesten van Berlijn woedt zondag een grote bosbrand in de deelstaat Brandenburg in een van de heetste streken van het land.

Meer uit Buitenland

NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

1 uur geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

9 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

10 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

11 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

11 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

12 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

13 uur geleden