
Bosbrand in noordoosten Spanje grotendeels onder controle
PORTBOU (ANP/AFP) - Spaanse en Franse brandweerlieden zijn zaterdag erin geslaagd de bosbrand in het noordoosten van Spanje grotendeels onder controle te krijgen. Een gebied van meer dan 500 hectare werd in de as gelegd. Sinds de middag heeft het vuur zich niet verder kunnen verspreiden.
De brand brak vrijdag uit in de buurt van Portbou, niet ver van de grens met Frankrijk. Meer dan honderd mensen uit omliggende plaatsen werden geëvacueerd. Het treinverkeer tussen Figueres en Portbou werd stilgelegd. Voorlopig blijft dat het geval.
Harde wind bemoeilijkte aanvankelijk het bluswerk, maar toen de wind ging liggen kreeg de brandweer meer grip op het vuur. De brandweer durft nog niet te zeggen wanneer de brand volledig onder controle is. Volgens de laatste weersvoorspelling zou de wind in de avond weer moeten aantrekken.
Ook in het zuidwesten van het land brak zaterdag een bosbrand uit, bij de plaats Bonares. Volgens Spaanse media werden hier onder meer helikopters ingezet om de brand te blussen en werden omliggende woningen ontruimd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Israël heeft rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) gevraagd om de arrestatiebevelen tegen premier Benjamin Netanyahu en oud-minister van Defensie Yoav Gallant in te trekken. Die bevelen werden in november uitgevaardigd in een onderzoek naar de oorlog in de Gazastrook.
2 uur geledenBONN (ANP) - De internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt voor een "kritiek risico" op hongersnood in de Gazastrook. Voedsel en andere humanitaire hulp komen al twee maanden het gebied niet meer binnen, waardoor de voorraden de komende weken op dreigen te raken.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de nieuwe paus uitgenodigd voor een bezoek aan Oekraïne. Dat deed hij in hun eerste gesprek, dat over de oorlog in Oekraïne ging.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.
5 uur geleden