Bosbrand bij Hollywood vrijwel onder controle
LOS ANGELES (ANP/DPA) - De bosbrand die woensdag aan de rand van Los Angeles bij Hollywood is uitgebroken, is vrijwel onder controle. Volgens de politie is de brand in omvang afgenomen en woedt deze alleen nog op een klein stuk land in de heuvels. De brandweer heeft daar het vuur ingeperkt zodat het niet verder uitbreidt.
De brand brak woensdagmiddag door onbekende oorzaak uit. De vlammen gingen snel richting de bebouwde kom, inclusief de beroemde Hollywood Boulevard. Met behulp van blusvliegtuigen werd de brand tot staan gebracht. Het is woensdagavond minder hard gaan waaien en dat is gunstig voor de bijna 1800 brandbestrijders. De erg harde wind en de droge lucht hebben het blussen erg moeilijk gemaakt. Maar de wind blijft gevaarlijk tot naar verwachting vrijdagavond plaatselijke tijd.
Sinds dinsdag woeden er verscheidene bosbranden in de metropool Los Angeles. De grootste bosbrand is die in Pacific Palisades, circa 20 kilometer ten westen van Hollywood. Daar is het grootste gebied afgebrand en is de grootste schade aan panden en infrastructuur.
In heel Los Angeles zijn naar schatting 2000 panden verwoest of zwaar beschadigd, de helft in Pacific Palisades. Er zijn vijf doden gevallen en 130.000 mensen geëvacueerd of verjaagd door de branden. Onder anderen regisseur Paul Verhoeven en zijn vrouw zijn geëvacueerd uit hun woning in Pacific Palisades. Ze zijn veilig, laat de associate producer van Verhoeven weten aan het ANP.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
9 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
12 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
13 uur geleden