Bosbrand bij Hollywood vrijwel onder controle
LOS ANGELES (ANP/DPA) - De bosbrand die woensdag aan de rand van Los Angeles bij Hollywood is uitgebroken, is vrijwel onder controle. Volgens de politie is de brand in omvang afgenomen en woedt deze alleen nog op een klein stuk land in de heuvels. De brandweer heeft daar het vuur ingeperkt zodat het niet verder uitbreidt.
De brand brak woensdagmiddag door onbekende oorzaak uit. De vlammen gingen snel richting de bebouwde kom, inclusief de beroemde Hollywood Boulevard. Met behulp van blusvliegtuigen werd de brand tot staan gebracht. Het is woensdagavond minder hard gaan waaien en dat is gunstig voor de bijna 1800 brandbestrijders. De erg harde wind en de droge lucht hebben het blussen erg moeilijk gemaakt. Maar de wind blijft gevaarlijk tot naar verwachting vrijdagavond plaatselijke tijd.
Sinds dinsdag woeden er verscheidene bosbranden in de metropool Los Angeles. De grootste bosbrand is die in Pacific Palisades, circa 20 kilometer ten westen van Hollywood. Daar is het grootste gebied afgebrand en is de grootste schade aan panden en infrastructuur.
In heel Los Angeles zijn naar schatting 2000 panden verwoest of zwaar beschadigd, de helft in Pacific Palisades. Er zijn vijf doden gevallen en 130.000 mensen geëvacueerd of verjaagd door de branden. Onder anderen regisseur Paul Verhoeven en zijn vrouw zijn geëvacueerd uit hun woning in Pacific Palisades. Ze zijn veilig, laat de associate producer van Verhoeven weten aan het ANP.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
4 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
12 uur geleden