Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbrand bij Hollywood vrijwel onder controle

Bosbrand bij Hollywood vrijwel onder controle

LOS ANGELES (ANP/DPA) - De bosbrand die woensdag aan de rand van Los Angeles bij Hollywood is uitgebroken, is vrijwel onder controle. Volgens de politie is de brand in omvang afgenomen en woedt deze alleen nog op een klein stuk land in de heuvels. De brandweer heeft daar het vuur ingeperkt zodat het niet verder uitbreidt.

De brand brak woensdagmiddag door onbekende oorzaak uit. De vlammen gingen snel richting de bebouwde kom, inclusief de beroemde Hollywood Boulevard. Met behulp van blusvliegtuigen werd de brand tot staan gebracht. Het is woensdagavond minder hard gaan waaien en dat is gunstig voor de bijna 1800 brandbestrijders. De erg harde wind en de droge lucht hebben het blussen erg moeilijk gemaakt. Maar de wind blijft gevaarlijk tot naar verwachting vrijdagavond plaatselijke tijd.

Sinds dinsdag woeden er verscheidene bosbranden in de metropool Los Angeles. De grootste bosbrand is die in Pacific Palisades, circa 20 kilometer ten westen van Hollywood. Daar is het grootste gebied afgebrand en is de grootste schade aan panden en infrastructuur.

In heel Los Angeles zijn naar schatting 2000 panden verwoest of zwaar beschadigd, de helft in Pacific Palisades. Er zijn vijf doden gevallen en 130.000 mensen geëvacueerd of verjaagd door de branden. Onder anderen regisseur Paul Verhoeven en zijn vrouw zijn geëvacueerd uit hun woning in Pacific Palisades. Ze zijn veilig, laat de associate producer van Verhoeven weten aan het ANP.

Meer uit Buitenland

Iran: VS verantwoordelijk voor mislukte onderhandelingen

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.

41 minuten geleden
Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

2 uur geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

3 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

3 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

4 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

5 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

5 uur geleden