Bosbrand bedreigt zeldzame bomen in Amerikaans natuurpark
WAWONA (ANP) - Een bosbrand in het Amerikaanse natuurpark Yosemite is tot aan de rand van een bos Sequoia-bomen gekomen, waar brandweerlieden een linie hebben opgesteld om de zeldzame bomen te beschermen. De oudste boom in het bos, de Grizzly Giant die naar schatting 3000 jaar oud is, wordt nat gehouden zodat het vuur er geen vat op kan krijgen, schrijft de LA Times.
Sequoia's komen alleen voor aan de westkant van de Sierra Nevada-bergketen in Californië. In het gebied dat nu bedreigd wordt in Yosemite staan er vijfhonderd. De bomen zijn vaak honderden tot duizenden jaren oud en kunnen tientallen meters hoog worden, met een omtrek van meters.
Van oorsprong zijn sequoia's goed bestand tegen vuur, maar de laatste jaren worden ze steeds vaker slachtoffer van bosbranden in Californië, die door klimaatverandering heter en intenser worden. Vorig jaar sneuvelden bij een brand in de natuurparken Sequoia en Kings Canyon 3600 sequoia-bomen, zo'n 3 tot 5 procent van alle sequoia's ter wereld. Een jaar eerder stierf in diezelfde regio 10 procent van alle sequoia-bomen wereldwijd door brand.
De zogeheten Washburn-brand ontstond donderdag en is inmiddels uitgegroeid tot zo'n 1100 hectare. Het dorp Wawona wordt bedreigd en is ontruimd. Er werken 550 brandweerlieden aan het blussen van de brand.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
19 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
11 uur geleden