
Bos vijfde in wereldbeker skeleton Sankt Moritz
SANKT MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is naast het podium beland in de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Sankt Moritz. De winnares van brons tijdens de Olympische Spelen van 2022 eindigde als vijfde. Bos wist deze winter pas één keer te winnen, op 13 december in het Letse Sigulda.
De overwinning in Sankt Moritz was voor de Oostenrijkse Janine Flock, die in twee runs tot een tijd van 2.18,65 kwam. Ze was 0,18 seconde sneller dan de Belgische Kim Meylemans, die tweede werd. De Braziliaanse Nicole Rocha Silveira eindigde als derde op 0,27.
Bos gaf 0,75 toe op Flock. Ze was in de tweede heat de eerste die het baanrecord verbeterde (1.09,45), maar de recordtijd hield maar kort stand, want de vier vrouwen die boven haar eindigden waren allemaal sneller. Flock zette uiteindelijk het baanrecord op 1.09,09.
Bos staat in de stand van de wereldbeker derde met 1273 punten. Flock leidt met 1390 punten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
5 uur geleden