Bos vijfde in wereldbeker skeleton Sankt Moritz
SANKT MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is naast het podium beland in de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Sankt Moritz. De winnares van brons tijdens de Olympische Spelen van 2022 eindigde als vijfde. Bos wist deze winter pas één keer te winnen, op 13 december in het Letse Sigulda.
De overwinning in Sankt Moritz was voor de Oostenrijkse Janine Flock, die in twee runs tot een tijd van 2.18,65 kwam. Ze was 0,18 seconde sneller dan de Belgische Kim Meylemans, die tweede werd. De Braziliaanse Nicole Rocha Silveira eindigde als derde op 0,27.
Bos gaf 0,75 toe op Flock. Ze was in de tweede heat de eerste die het baanrecord verbeterde (1.09,45), maar de recordtijd hield maar kort stand, want de vier vrouwen die boven haar eindigden waren allemaal sneller. Flock zette uiteindelijk het baanrecord op 1.09,09.
Bos staat in de stand van de wereldbeker derde met 1273 punten. Flock leidt met 1390 punten.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
15 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
17 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
18 uur geleden