Bos moet genoegen nemen met negende plaats op WK skeleton
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft op het wereldkampioenschap skeleton in Winterberg genoegen moeten nemen met de negende plaats. Ze zette in de vierde en laatste run weliswaar de vierde tijd neer, maar die bracht haar niet hoger in het klassement. De 30-jarige Edese eindigde op de positie waar ze ook stond na de derde run.
De wereldtitel ging naar de Canadese Hallie Clarke, die veruit de snelste was in de laatste afdaling. De Belgische Kim Meylemans gleed naar het zilver en de Duitse Hannah Neise bleef achter met brons. Neisse stond na de derde run nog samen met Clarke bovenaan.
Bos was donderdag in de eerste run nog de snelste, maar ze kwam in de tweede omloop niet verder dan de 21e plek. Bos had problemen met het vastmaken van haar helm en ging daardoor niet goed van start.
In haar derde en vierde run zat haar helm goed, maar beide keren was de start niet bijster snel. Ze maakte op de slee wel tijd goed, maar niet genoeg om flink te stijgen in het klassement. Bos won vorig jaar zilver op het WK. Op de Olympische Spelen van 2022 in Beijing pakte ze brons.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
10 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
10 uur geleden