Borussia Mönchengladbach grote verliezer
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - In groep J van de Europa League is Borussia Mönchengladbach verrassend uitgeschakeld. De Duitse ploeg, momenteel koploper in eigen land, ging op eigen veld met 1-2 onderuit tegen Medipol Basaksehir. Daardoor zakte Borussia van de eerste naar de derde plek in de eindstand van de poule. AS Roma profiteerde van de nederlaag en kwalificeerde zich als nummer twee voor de volgende ronde na een gelijkspel tegen nummer vier RZ Pellets WAC uit Oostenrijk (2-2).
Marcus Thuram zette Borussia Mönchengladbach na ruim een half uur op voorsprong. Dankzij treffers van Irfan Kahveci en Enzo Crivelli, in de slotminuut, pakte de Turkse ploeg alsnog de zege en zelfs de groepswinst. Aanvaller Eljero Elia speelde bij de bezoekers de gehele wedstrijd.
Voor AS Roma, zonder de geblesseerde Justin Kluivert, kwamen voor eigen publiek Diego Perotti (1-0) en Edin Dzeko (2-1) tot scoren.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
4 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
14 uur geleden