Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund zeker van vijfde Duitse ticket Champions League

Borussia Dortmund zeker van vijfde Duitse ticket Champions League

NYON (ANP/RTR) - Borussia Dortmund heeft zich met de zege van woensdag op Paris Saint-Germain ook meteen verzekerd van deelname aan de Champions League volgend seizoen. In de nieuwe opzet is er voor de twee landen die dit seizoen het beste presteren in Europa een extra ticket in de Champions League.

Italië was al zeker van een van die twee startbewijzen. Duitsland kan door de zege van Dortmund op de zogeheten coëfficiëntenranglijst van de UEFA ook niet meer ingehaald worden door Engeland, dat derde staat.

Dortmund staat in de Duitse competitie vijfde en heeft na de nederlaag tegen nummer 4 RB Leipzig een achterstand van vijf punten op de concurrent. Door de zege op PSG is ook de vijfde plaats in de Bundesliga goed voor deelname aan het belangrijkste Europese clubtoernooi. De club uit Dortmund van Donyell Malen en Ian Maatsen kan bovendien niet meer worden ingehaald door nummer 6 Eintracht Frankfurt.

Borussia verdedigt dinsdag in Parijs in de tweede halve finale van de Champions League een 1-0-voorsprong tegen PSG.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

3 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

6 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

8 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

8 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

9 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

9 uur geleden