Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund weer vierde na zege op Eintracht Frankfurt

Borussia Dortmund weer vierde na zege op Eintracht Frankfurt

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft de vierde plek in de Bundesliga weer overgenomen van RB Leipzig. De club uit Dortmund, die afgelopen woensdag PSV had uitgeschakeld in de achtste finales van de Champions League, won met 3-1 van Eintracht Frankfurt.

Borussia heeft 50 punten, één meer dan Leipzig. Koploper Bayer Leverkusen dat eerder zondag met 3-2 won van SC Freiburg, heeft 70 punten.

Mario Götze, voormalig speler van PSV én van Dortmund, zette de bezoekers in de 13e minuut op voorsprong. Dortmund kwam nog voor de rust op gelijke hoogte. Karim Adeyemi kon de gelijkmaker binnentikken uit een voorzet vanaf rechts van Donyell Malen.

Vrije trap

In de slotfase van de tweede helft kopte Mats Hummels de thuisploeg uit een vrije trap van Julian Brandt op 2-1. Borussia kreeg in de extra tijd nog een strafschop na een overtreding op Jamie Bynoe-Gittens. Aanvoerder Emre Can, die kort ervoor nog een rode kaart teruggedraaid zag worden in een gele kaart, schoot vanaf elf meter raak.

Malen speelde bij Dortmund de hele wedstrijd en Ian Maatsen werd in de slotfase gewisseld. Donny van de Beek bleef bij Frankfurt op de bank.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

9 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

9 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

10 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

11 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

12 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

14 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

14 uur geleden