Borussia Dortmund voor even koploper na zege bij Hoffenheim
SINSHEIM (ANP) - Borussia Dortmund is in de Bundesliga minimaal voor een dag koploper na een overwinning bij Hoffenheim: 1-3.
Dortmund profiteerde na 18 minuten van een fout van Hoffenheim-verdediger John Brooks en had in de persoon van Niclas Füllkrug een koele afmaker. Het was het eerste competitiedoelpunt van de spits na zijn komst van Werder Bremen.
Hoffenheim kwam nog voor rust op gelijke hoogte en opnieuw speelde een verdediger een negatieve hoofdrol. De ervaren Mats Hummels leverde de bal zomaar in bij Anton Stach en vloerde hem vervolgens in het zestienmetergebied. De toegekende penalty werd benut door Andrej Kramaric.
Op slag van rust zorgde Marco Reus voor de hernieuwde voorsprong voor Dortmund, nadat doelman Oliver Baumann een voorzet van Donyell Malen niet onder controle had gekregen.
Weghorst
In de tweede helft knalde Robert Skov namens Hoffenheim een vrije trap tegen het aluminium. Dortmund ontsnapte en moest twintig minuten voor tijd met tien man verder na een tweede gele kaart voor linksback Ramy Bensebaini. Toch werd het 1-3 in blessuretijd, door toedoen van Julian Reyerson.
Bij Hoffenheim, dat de voorgaande vier duels in de Bundesliga had gewonnen, ontbrak Wout Weghorst wegens een blessure. Zaterdag kan Bayern München de koppositie weer innemen. Dan speelt de regerend kampioen de topper tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
10 uur geleden