Borussia Dortmund verspeelt punten bij 1. FC Köln
KEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de achtervolging op koploper Bayern München in de Bundesliga punten verspeeld. Bij 1. FC Köln kwam de nummer 2 niet verder dan 1-1. Dortmund heeft daardoor 6 punten achterstand op de titelverdediger, die zaterdag met 4-0 won van Union Berlin.
Marius Wolf opende in de 8e minuut de score voor de bezoekers uit Dortmund. Hij schoot raak op aangeven van Jude Bellingham. Nog voor de rust kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Sebastian Andersson tikte binnen, nadat de bal was doorgekopt door Anthony Modeste. Donyell Malen kwam in de slotfase in het veld bij Dortmund, maar kon ook niet meer voor de zege zorgen.
Bayer Leverkusen won eerder op zondag met met 2-0 van VfL Wolfsburg. De doelpunten vielen pas laat in de wedstrijd. Invaller Paulinho, net in het veld, was twee keer trefzeker, vlak voor tijd en in de blessuretijd. Mitchel Bakker begon in de basis bij Leverkusen, Daley Sinkgraven viel in de slotfase in.
Leverkusen nam door de zege 3 punten afstand van RB Leipzig, dat thuis niet verder kwam dan 0-0 tegen Eintracht Frankfurt. Sam Lammers viel in de slotfase in bij Frankfurt.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
13 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden