Borussia Dortmund verspeelt punten bij 1. FC Köln
KEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de achtervolging op koploper Bayern München in de Bundesliga punten verspeeld. Bij 1. FC Köln kwam de nummer 2 niet verder dan 1-1. Dortmund heeft daardoor 6 punten achterstand op de titelverdediger, die zaterdag met 4-0 won van Union Berlin.
Marius Wolf opende in de 8e minuut de score voor de bezoekers uit Dortmund. Hij schoot raak op aangeven van Jude Bellingham. Nog voor de rust kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Sebastian Andersson tikte binnen, nadat de bal was doorgekopt door Anthony Modeste. Donyell Malen kwam in de slotfase in het veld bij Dortmund, maar kon ook niet meer voor de zege zorgen.
Bayer Leverkusen won eerder op zondag met met 2-0 van VfL Wolfsburg. De doelpunten vielen pas laat in de wedstrijd. Invaller Paulinho, net in het veld, was twee keer trefzeker, vlak voor tijd en in de blessuretijd. Mitchel Bakker begon in de basis bij Leverkusen, Daley Sinkgraven viel in de slotfase in.
Leverkusen nam door de zege 3 punten afstand van RB Leipzig, dat thuis niet verder kwam dan 0-0 tegen Eintracht Frankfurt. Sam Lammers viel in de slotfase in bij Frankfurt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden