Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund pakt leiding met nog één speelronde te gaan

Borussia Dortmund pakt leiding met nog één speelronde te gaan

AUGSBURG (ANP/RTR/DPA) - Borussia Dortmund heeft door een moeizame zege op FC Augsburg in de voorlaatste speelronde de koppositie in de Bundesliga overgenomen van Bayern München. Sébastien Haller had met twee treffers een groot aandeel in de 3-0-zege van de ploeg van coach Edin Terzic.

Borussia heeft door de zege met 70 punten 2 punten meer dan de titelverdediger uit München. De ploeg uit Dortmund speelt volgende week thuis tegen Mainz en is bij een zege zeker van de titel. Bayern speelt de laatste wedstrijd bij 1. FC Köln. Bayern verloor zaterdag in eigen huis met 3-1 van RB Leipzig.

Via de paal

Dortmund, dat begon met Donyell Malen en voormalig Ajacied Haller, kwam in de eerste helft maar moeilijk tot grote kansen. Malen werd kort voor de rust vastgehouden door Felix Uduokhai en dat leverde de verdediger van Augsburg een rode kaart op. Ook tegen tien man had Dortmund het moeilijk, al raakte Niklas Süle met een kopbal nog de paal.

In de tweede helft tekende Haller voor de openingstreffer tegen Augsburg, waar aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw de hele wedstrijd speelde. Na voorbereidend werk van Malen kwam de bal bij Haller die via de paal links binnenschoot. De zege was echter nog lang niet veilig, want doelman Gregor Kobel moest kort daarna redding brengen op een poging van Irvin Cardona.

Teelbalkanker

Haller zorgde in de 84e minuut voor het bevrijdende tweede doelpunt. Doelman Tomas Koubek redde nog op een schot van Marco Reus die door Malen de diepte was ingestuurd, maar was kansloos bij de rebound van Haller, die zijn negende competitietreffer maakte. In de extra tijd schoot Julian Brandt nog de 3-0 binnen.

"Het is heel speciaal als je bedenkt waar we vandaan komen en waar we mee te maken hebben gehad dit seizoen", zei Borussia-coach Terzic. Bij doelpuntenmaker Haller werd afgelopen zomer na diens overgang van Ajax teelbalkanker geconstateerd. "Ongeacht wat er volgende week gebeurt, het grote wonder is dat Seb dit seizoen weer bij ons is. We hopen dat hij de held van het seizoen wordt. Wij zijn heel trots. De mens Haller met zijn wilskracht en positieve energie hebben we erg gemist. We hebben geleden met hem en zonder hem."

Op de drempel

Dortmund kan zaterdag voor het eerst sinds 2012 de titel halen. "Dit jaar zijn we er dichterbij dan we in jaren zijn geweest", aldus Terzic. "Nu moeten we zes nachtjes slapen. En dan moeten we ervoor zorgen dat we er meteen vanaf de start bovenop zitten."

Haller kon zelf ook niet geloven dat de ploeg op de drempel van het kampioenschap staat. "Als iemand mij zes maanden geleden gezegd zou hebben dat ik me in deze situatie zou bevinden, had ik het niet geloofd", zei hij tegen de zender DAZN.

Meer uit Voetbal

Ten Hag ziet voetbalwereld steeds extremer worden

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."

3 uur geleden
Ten Hag: deze functie past het beste bij mijn leven

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."

3 uur geleden
FC Twente bereid tot gesprek als Ten Hag bondscoach kan worden

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."

4 uur geleden
Ten Hag gaat eerst observeren voordat hij over trainer beslist

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."

4 uur geleden
ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

17 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

17 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

18 uur geleden