Borussia Dortmund pakt leiding met nog één speelronde te gaan
AUGSBURG (ANP/RTR/DPA) - Borussia Dortmund heeft door een moeizame zege op FC Augsburg in de voorlaatste speelronde de koppositie in de Bundesliga overgenomen van Bayern München. Sébastien Haller had met twee treffers een groot aandeel in de 3-0-zege van de ploeg van coach Edin Terzic.
Borussia heeft door de zege met 70 punten 2 punten meer dan de titelverdediger uit München. De ploeg uit Dortmund speelt volgende week thuis tegen Mainz en is bij een zege zeker van de titel. Bayern speelt de laatste wedstrijd bij 1. FC Köln. Bayern verloor zaterdag in eigen huis met 3-1 van RB Leipzig.
Via de paal
Dortmund, dat begon met Donyell Malen en voormalig Ajacied Haller, kwam in de eerste helft maar moeilijk tot grote kansen. Malen werd kort voor de rust vastgehouden door Felix Uduokhai en dat leverde de verdediger van Augsburg een rode kaart op. Ook tegen tien man had Dortmund het moeilijk, al raakte Niklas Süle met een kopbal nog de paal.
In de tweede helft tekende Haller voor de openingstreffer tegen Augsburg, waar aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw de hele wedstrijd speelde. Na voorbereidend werk van Malen kwam de bal bij Haller die via de paal links binnenschoot. De zege was echter nog lang niet veilig, want doelman Gregor Kobel moest kort daarna redding brengen op een poging van Irvin Cardona.
Teelbalkanker
Haller zorgde in de 84e minuut voor het bevrijdende tweede doelpunt. Doelman Tomas Koubek redde nog op een schot van Marco Reus die door Malen de diepte was ingestuurd, maar was kansloos bij de rebound van Haller, die zijn negende competitietreffer maakte. In de extra tijd schoot Julian Brandt nog de 3-0 binnen.
"Het is heel speciaal als je bedenkt waar we vandaan komen en waar we mee te maken hebben gehad dit seizoen", zei Borussia-coach Terzic. Bij doelpuntenmaker Haller werd afgelopen zomer na diens overgang van Ajax teelbalkanker geconstateerd. "Ongeacht wat er volgende week gebeurt, het grote wonder is dat Seb dit seizoen weer bij ons is. We hopen dat hij de held van het seizoen wordt. Wij zijn heel trots. De mens Haller met zijn wilskracht en positieve energie hebben we erg gemist. We hebben geleden met hem en zonder hem."
Op de drempel
Dortmund kan zaterdag voor het eerst sinds 2012 de titel halen. "Dit jaar zijn we er dichterbij dan we in jaren zijn geweest", aldus Terzic. "Nu moeten we zes nachtjes slapen. En dan moeten we ervoor zorgen dat we er meteen vanaf de start bovenop zitten."
Haller kon zelf ook niet geloven dat de ploeg op de drempel van het kampioenschap staat. "Als iemand mij zes maanden geleden gezegd zou hebben dat ik me in deze situatie zou bevinden, had ik het niet geloofd", zei hij tegen de zender DAZN.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
12 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
22 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geleden