Borussia Dortmund pakt leiding met nog één speelronde te gaan
AUGSBURG (ANP/RTR/DPA) - Borussia Dortmund heeft door een moeizame zege op FC Augsburg in de voorlaatste speelronde de koppositie in de Bundesliga overgenomen van Bayern München. Sébastien Haller had met twee treffers een groot aandeel in de 3-0-zege van de ploeg van coach Edin Terzic.
Borussia heeft door de zege met 70 punten 2 punten meer dan de titelverdediger uit München. De ploeg uit Dortmund speelt volgende week thuis tegen Mainz en is bij een zege zeker van de titel. Bayern speelt de laatste wedstrijd bij 1. FC Köln. Bayern verloor zaterdag in eigen huis met 3-1 van RB Leipzig.
Via de paal
Dortmund, dat begon met Donyell Malen en voormalig Ajacied Haller, kwam in de eerste helft maar moeilijk tot grote kansen. Malen werd kort voor de rust vastgehouden door Felix Uduokhai en dat leverde de verdediger van Augsburg een rode kaart op. Ook tegen tien man had Dortmund het moeilijk, al raakte Niklas Süle met een kopbal nog de paal.
In de tweede helft tekende Haller voor de openingstreffer tegen Augsburg, waar aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw de hele wedstrijd speelde. Na voorbereidend werk van Malen kwam de bal bij Haller die via de paal links binnenschoot. De zege was echter nog lang niet veilig, want doelman Gregor Kobel moest kort daarna redding brengen op een poging van Irvin Cardona.
Teelbalkanker
Haller zorgde in de 84e minuut voor het bevrijdende tweede doelpunt. Doelman Tomas Koubek redde nog op een schot van Marco Reus die door Malen de diepte was ingestuurd, maar was kansloos bij de rebound van Haller, die zijn negende competitietreffer maakte. In de extra tijd schoot Julian Brandt nog de 3-0 binnen.
"Het is heel speciaal als je bedenkt waar we vandaan komen en waar we mee te maken hebben gehad dit seizoen", zei Borussia-coach Terzic. Bij doelpuntenmaker Haller werd afgelopen zomer na diens overgang van Ajax teelbalkanker geconstateerd. "Ongeacht wat er volgende week gebeurt, het grote wonder is dat Seb dit seizoen weer bij ons is. We hopen dat hij de held van het seizoen wordt. Wij zijn heel trots. De mens Haller met zijn wilskracht en positieve energie hebben we erg gemist. We hebben geleden met hem en zonder hem."
Op de drempel
Dortmund kan zaterdag voor het eerst sinds 2012 de titel halen. "Dit jaar zijn we er dichterbij dan we in jaren zijn geweest", aldus Terzic. "Nu moeten we zes nachtjes slapen. En dan moeten we ervoor zorgen dat we er meteen vanaf de start bovenop zitten."
Haller kon zelf ook niet geloven dat de ploeg op de drempel van het kampioenschap staat. "Als iemand mij zes maanden geleden gezegd zou hebben dat ik me in deze situatie zou bevinden, had ik het niet geloofd", zei hij tegen de zender DAZN.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
4 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
17 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
18 uur geleden