Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby

Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby

GELSENKIRCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Duitse voetbalcompetitie de Kohlenpottderby tegen Schalke 04 op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Edin Terzic zegevierde in Gelsenkirchen met 4-0. De Noorse spits Erling Haaland zorgde vlak voor rust voor het hoogtepunt van de wedstrijd.

De 20-jarige Haaland volleerde met een halve omhaal een voorzet van Jadon Sancho langs doelman Michael Langer, die de geblesseerd uitgevallen Ralf Fährmann na een half uur was komen vervangen. De Noor tekende daarmee voor de 0-2. Enkele minuten eerder had Sancho de score geopend na geklungel achterin bij Schalke.

In de tweede helft liep Dortmund weg bij de thuisclub door doelpunten van Raphaël Guerreiro en opnieuw Haaland, die zijn productie dit seizoen opvoerde naar zeventien doelpunten in de Bundesliga. Daarmee heeft de Noor in zijn eentje al vaker gescoord dan heel Schalke, dat pas vijftien goals maakte dit seizoen.

Klaas-Jan Huntelaar, nog altijd geblesseerd, zag vanaf de tribune hoe zijn teamgenoten de vijftiende nederlaag van het seizoen incasseerden. Met slechts 9 punten uit 22 wedstrijden staat Schalke vast op de laatste plaats. Dortmund, dat eerder in de week in de achtste finales van de Champions League met 3-2 won bij Sevilla via twee goals van Haaland, is de nummer 6 van de Bundesliga.

Meer uit Voetbal

Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

6 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

10 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

11 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

14 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

15 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

16 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

17 uur geleden