Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby

Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby

GELSENKIRCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Duitse voetbalcompetitie de Kohlenpottderby tegen Schalke 04 op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Edin Terzic zegevierde in Gelsenkirchen met 4-0. De Noorse spits Erling Haaland zorgde vlak voor rust voor het hoogtepunt van de wedstrijd.

De 20-jarige Haaland volleerde met een halve omhaal een voorzet van Jadon Sancho langs doelman Michael Langer, die de geblesseerd uitgevallen Ralf Fährmann na een half uur was komen vervangen. De Noor tekende daarmee voor de 0-2. Enkele minuten eerder had Sancho de score geopend na geklungel achterin bij Schalke.

In de tweede helft liep Dortmund weg bij de thuisclub door doelpunten van Raphaël Guerreiro en opnieuw Haaland, die zijn productie dit seizoen opvoerde naar zeventien doelpunten in de Bundesliga. Daarmee heeft de Noor in zijn eentje al vaker gescoord dan heel Schalke, dat pas vijftien goals maakte dit seizoen.

Klaas-Jan Huntelaar, nog altijd geblesseerd, zag vanaf de tribune hoe zijn teamgenoten de vijftiende nederlaag van het seizoen incasseerden. Met slechts 9 punten uit 22 wedstrijden staat Schalke vast op de laatste plaats. Dortmund, dat eerder in de week in de achtste finales van de Champions League met 3-2 won bij Sevilla via twee goals van Haaland, is de nummer 6 van de Bundesliga.

Meer uit Voetbal

Ierse verdediger Dunne reservekeeper voor duel tegen Israël

DEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.

26 minuten geleden
Bondscoach Xavi laat Frimpong tegen Servië buiten selectie

BELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.

3 uur geleden
Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

12 uur geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

14 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

16 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

16 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

16 uur geleden