Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby

Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby

GELSENKIRCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Duitse voetbalcompetitie de Kohlenpottderby tegen Schalke 04 op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Edin Terzic zegevierde in Gelsenkirchen met 4-0. De Noorse spits Erling Haaland zorgde vlak voor rust voor het hoogtepunt van de wedstrijd.

De 20-jarige Haaland volleerde met een halve omhaal een voorzet van Jadon Sancho langs doelman Michael Langer, die de geblesseerd uitgevallen Ralf Fährmann na een half uur was komen vervangen. De Noor tekende daarmee voor de 0-2. Enkele minuten eerder had Sancho de score geopend na geklungel achterin bij Schalke.

In de tweede helft liep Dortmund weg bij de thuisclub door doelpunten van Raphaël Guerreiro en opnieuw Haaland, die zijn productie dit seizoen opvoerde naar zeventien doelpunten in de Bundesliga. Daarmee heeft de Noor in zijn eentje al vaker gescoord dan heel Schalke, dat pas vijftien goals maakte dit seizoen.

Klaas-Jan Huntelaar, nog altijd geblesseerd, zag vanaf de tribune hoe zijn teamgenoten de vijftiende nederlaag van het seizoen incasseerden. Met slechts 9 punten uit 22 wedstrijden staat Schalke vast op de laatste plaats. Dortmund, dat eerder in de week in de achtste finales van de Champions League met 3-2 won bij Sevilla via twee goals van Haaland, is de nummer 6 van de Bundesliga.

Meer uit Voetbal

NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

1 uur geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

2 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

8 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

12 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

19 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

21 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

21 uur geleden