Borussia Dortmund overklast Schalke 04 in derby
GELSENKIRCHEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Duitse voetbalcompetitie de Kohlenpottderby tegen Schalke 04 op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Edin Terzic zegevierde in Gelsenkirchen met 4-0. De Noorse spits Erling Haaland zorgde vlak voor rust voor het hoogtepunt van de wedstrijd.
De 20-jarige Haaland volleerde met een halve omhaal een voorzet van Jadon Sancho langs doelman Michael Langer, die de geblesseerd uitgevallen Ralf Fährmann na een half uur was komen vervangen. De Noor tekende daarmee voor de 0-2. Enkele minuten eerder had Sancho de score geopend na geklungel achterin bij Schalke.
In de tweede helft liep Dortmund weg bij de thuisclub door doelpunten van Raphaël Guerreiro en opnieuw Haaland, die zijn productie dit seizoen opvoerde naar zeventien doelpunten in de Bundesliga. Daarmee heeft de Noor in zijn eentje al vaker gescoord dan heel Schalke, dat pas vijftien goals maakte dit seizoen.
Klaas-Jan Huntelaar, nog altijd geblesseerd, zag vanaf de tribune hoe zijn teamgenoten de vijftiende nederlaag van het seizoen incasseerden. Met slechts 9 punten uit 22 wedstrijden staat Schalke vast op de laatste plaats. Dortmund, dat eerder in de week in de achtste finales van de Champions League met 3-2 won bij Sevilla via twee goals van Haaland, is de nummer 6 van de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
11 uur geleden