Borussia Dortmund ontslaat trainer Sahin
DORTMUND (ANP) - Oud-voetballer Nuri Sahin is niet langer de coach van Borussia Dortmund. De nummer 10 van de Bundesliga heeft de 36-jarige voormalig international van Turkije ontslagen na het verlies in de Champions League bij Bologna (2-1) van dinsdag. Dat was de vierde nederlaag op rij in alle competities.
"Borussia Dortmund heeft hoofdtrainer Nuri Sahin met onmiddellijke ingang ontslagen na een interne analyse van de recente sportieve ontwikkelingen", stelt de club in een verklaring.
Voormalig Feyenoord-speler Sahin was sinds afgelopen zomer trainer van Dortmund. Daarvoor werkte hij er al als assistent van hoofdtrainer Edin Terzic, die zelf opstapte na de verloren Champions League-finale tegen Real Madrid.
Mogelijke opvolgers
Dortmund-directeur Lars Ricken noemt het ontslag van Sahin "onvermijdelijk" en ook "pijnlijk" voor zichzelf. "Maar na vier nederlagen op rij, met slechts één overwinning uit de laatste negen wedstrijden en een tiende plaats in de Bundesliga, hebben we helaas het vertrouwen verloren dat we op deze manier nog onze sportieve doelen kunnen bereiken."
De club maakt "spoedig" bekend wie zaterdag in de Bundesliga-wedstrijd tegen Werder Bremen de verantwoordelijkheden op zich neemt. Duitse media schreven al over de onlangs bij Manchester United ontslagen Erik ten Hag, Roger Schmidt (oud-PSV) en Sandro Wagner (assistent-bondscoach Duitse elftal) als mogelijke opvolgers.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
3 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
17 uur geleden