Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund ontslaat trainer Sahin

Borussia Dortmund ontslaat trainer Sahin

DORTMUND (ANP) - Oud-voetballer Nuri Sahin is niet langer de coach van Borussia Dortmund. De nummer 10 van de Bundesliga heeft de 36-jarige voormalig international van Turkije ontslagen na het verlies in de Champions League bij Bologna (2-1) van dinsdag. Dat was de vierde nederlaag op rij in alle competities.

"Borussia Dortmund heeft hoofdtrainer Nuri Sahin met onmiddellijke ingang ontslagen na een interne analyse van de recente sportieve ontwikkelingen", stelt de club in een verklaring.

Voormalig Feyenoord-speler Sahin was sinds afgelopen zomer trainer van Dortmund. Daarvoor werkte hij er al als assistent van hoofdtrainer Edin Terzic, die zelf opstapte na de verloren Champions League-finale tegen Real Madrid.

Mogelijke opvolgers

Dortmund-directeur Lars Ricken noemt het ontslag van Sahin "onvermijdelijk" en ook "pijnlijk" voor zichzelf. "Maar na vier nederlagen op rij, met slechts één overwinning uit de laatste negen wedstrijden en een tiende plaats in de Bundesliga, hebben we helaas het vertrouwen verloren dat we op deze manier nog onze sportieve doelen kunnen bereiken."

De club maakt "spoedig" bekend wie zaterdag in de Bundesliga-wedstrijd tegen Werder Bremen de verantwoordelijkheden op zich neemt. Duitse media schreven al over de onlangs bij Manchester United ontslagen Erik ten Hag, Roger Schmidt (oud-PSV) en Sandro Wagner (assistent-bondscoach Duitse elftal) als mogelijke opvolgers.

Meer uit Voetbal

De Jong 'licht vraagteken' voor WK-duel van Oranje met Zweden

HOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.

1 uur geleden
Tunesische bondscoach tempert verwachtingen: ik ben geen tovenaar

MONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, heeft de verwachtingen in aanloop naar de wedstrijd tegen Japan op het WK getemperd. "Ik ben geen tovenaar", sprak de 57-jarige Fransman, die na de nederlaag van 5-1 tegen Zweden de ontslagen Sabri Lamouchi opvolgde.

1 uur geleden
Comenencia kijkt iedere dag naar zijn WK-doelpunt tegen Duitsers

KANSAS CITY (ANP) - Livano Comenencia (22) kijkt iedere dag nog naar het WK-doelpunt dat hij maakte tegen Duitsland. "Ik heb heel veel felicitaties gehad. Ongelooflijk. Het voelt heel goed om een doelpunt te maken. Maar het moet hier niet bij blijven", zei de international van Curaçao, die in de eerste groepswedstrijd de 1-1 maakte tegen de Duitsers.

1 uur geleden
Advocaat dolgelukkig dat hij met staf en spelers WK meemaakt

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat houdt er rekening mee dat Curaçao tegen Ecuador op het WK voetbal kan verrassen. "Het kan iedere wedstrijd, maar het is natuurlijk heel moeilijk om iets te realiseren", zei de bondscoach in het Kansas City Stadium een dag voor de tweede groepswedstrijd van Curaçao. "We moeten vooral dolgelukkig zijn dat we dit mee mogen maken."

1 uur geleden
Verenigde Staten naar knock-outfase WK na zege op Australië

SEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.

4 uur geleden
Algerije dient klacht in over rol arbiter in duel met Argentinië

ATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.

5 uur geleden
Gijselhart van De Graafschap naar La Liga-club Deportivo

DOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.

6 uur geleden