Borussia Dortmund ontslaat trainer Sahin
DORTMUND (ANP) - Oud-voetballer Nuri Sahin is niet langer de coach van Borussia Dortmund. De nummer 10 van de Bundesliga heeft de 36-jarige voormalig international van Turkije ontslagen na het verlies in de Champions League bij Bologna (2-1) van dinsdag. Dat was de vierde nederlaag op rij in alle competities.
"Borussia Dortmund heeft hoofdtrainer Nuri Sahin met onmiddellijke ingang ontslagen na een interne analyse van de recente sportieve ontwikkelingen", stelt de club in een verklaring.
Voormalig Feyenoord-speler Sahin was sinds afgelopen zomer trainer van Dortmund. Daarvoor werkte hij er al als assistent van hoofdtrainer Edin Terzic, die zelf opstapte na de verloren Champions League-finale tegen Real Madrid.
Mogelijke opvolgers
Dortmund-directeur Lars Ricken noemt het ontslag van Sahin "onvermijdelijk" en ook "pijnlijk" voor zichzelf. "Maar na vier nederlagen op rij, met slechts één overwinning uit de laatste negen wedstrijden en een tiende plaats in de Bundesliga, hebben we helaas het vertrouwen verloren dat we op deze manier nog onze sportieve doelen kunnen bereiken."
De club maakt "spoedig" bekend wie zaterdag in de Bundesliga-wedstrijd tegen Werder Bremen de verantwoordelijkheden op zich neemt. Duitse media schreven al over de onlangs bij Manchester United ontslagen Erik ten Hag, Roger Schmidt (oud-PSV) en Sandro Wagner (assistent-bondscoach Duitse elftal) als mogelijke opvolgers.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
11 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
14 uur geleden