Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund ontslaat trainer Sahin

Borussia Dortmund ontslaat trainer Sahin

DORTMUND (ANP) - Oud-voetballer Nuri Sahin is niet langer de coach van Borussia Dortmund. De nummer 10 van de Bundesliga heeft de 36-jarige voormalig international van Turkije ontslagen na het verlies in de Champions League bij Bologna (2-1) van dinsdag. Dat was de vierde nederlaag op rij in alle competities.

"Borussia Dortmund heeft hoofdtrainer Nuri Sahin met onmiddellijke ingang ontslagen na een interne analyse van de recente sportieve ontwikkelingen", stelt de club in een verklaring.

Voormalig Feyenoord-speler Sahin was sinds afgelopen zomer trainer van Dortmund. Daarvoor werkte hij er al als assistent van hoofdtrainer Edin Terzic, die zelf opstapte na de verloren Champions League-finale tegen Real Madrid.

Mogelijke opvolgers

Dortmund-directeur Lars Ricken noemt het ontslag van Sahin "onvermijdelijk" en ook "pijnlijk" voor zichzelf. "Maar na vier nederlagen op rij, met slechts één overwinning uit de laatste negen wedstrijden en een tiende plaats in de Bundesliga, hebben we helaas het vertrouwen verloren dat we op deze manier nog onze sportieve doelen kunnen bereiken."

De club maakt "spoedig" bekend wie zaterdag in de Bundesliga-wedstrijd tegen Werder Bremen de verantwoordelijkheden op zich neemt. Duitse media schreven al over de onlangs bij Manchester United ontslagen Erik ten Hag, Roger Schmidt (oud-PSV) en Sandro Wagner (assistent-bondscoach Duitse elftal) als mogelijke opvolgers.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft ondanks zege bij Wolves in degradatieproblemen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.

51 minuten geleden
Liverpool dichter bij Champions League na zege op Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.

52 minuten geleden
Bayern München wint bij FSV Mainz na 3-0-achterstand

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.

1 uur geleden
Oranje-international Simons valt geblesseerd uit bij Tottenham

WOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.

1 uur geleden
Cambuur: ongeregeldheden gestaakt duel met Vitesse 'onacceptabel'

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.

3 uur geleden
Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

9 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

9 uur geleden