Borussia Dortmund ontslaat trainer Rose
DORTMUND (ANP) - De Duitse voetbalclub Borussia Dortmund heeft trainer Marco Rose ontslagen. De 45-jarige Rose werkte slechts één jaar bij de club van Oranje-international Donyell Malen. Na een evaluatie van het seizoen besloot de clubleiding om te breken met de trainer, die vorig jaar een contract tot de zomer van 2024 ondertekende.
"Na een seizoen dat om verschillende redenen onbevredigend was, moeten we erkennen dat we op veel vlakken niet het maximale eruit hebben gehaald", zei directeur Hans-Joachim Watzke. "Ondanks een zwaar seizoen, was ik ervan overtuigd dat we op goede weg zitten. Tijdens ons gesprek kreeg ik echter niet de indruk dat alle verantwoordelijken daar 100 procent van overtuigd zijn." Het leidde tot het ontslag van Rose, die vorig jaar overkwam van Borussia Mönchengladbach.
Dortmund eindigde in de Bundesliga op de tweede plaats, 8 punten achter landskampioen Bayern München. In de Champions League bleef de ploeg van Rose steken in de groepsfase. Dortmund verloor onder meer twee keer van Ajax (4-0 in Amsterdam, 1-3 in Duitsland). De Duitsers werden vervolgens in de knock-outfase van de Europa League uitgeschakeld door Rangers FC, de Schotse club van trainer Giovanni van Bronckhorst.
Dortmund moest onlangs afscheid nemen van de Noorse topscorer Erling Haaland, die overstapt naar Manchester City.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
12 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
14 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
19 uur geleden