Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund ontslaat trainer Rose

Borussia Dortmund ontslaat trainer Rose

DORTMUND (ANP) - De Duitse voetbalclub Borussia Dortmund heeft trainer Marco Rose ontslagen. De 45-jarige Rose werkte slechts één jaar bij de club van Oranje-international Donyell Malen. Na een evaluatie van het seizoen besloot de clubleiding om te breken met de trainer, die vorig jaar een contract tot de zomer van 2024 ondertekende.

"Na een seizoen dat om verschillende redenen onbevredigend was, moeten we erkennen dat we op veel vlakken niet het maximale eruit hebben gehaald", zei directeur Hans-Joachim Watzke. "Ondanks een zwaar seizoen, was ik ervan overtuigd dat we op goede weg zitten. Tijdens ons gesprek kreeg ik echter niet de indruk dat alle verantwoordelijken daar 100 procent van overtuigd zijn." Het leidde tot het ontslag van Rose, die vorig jaar overkwam van Borussia Mönchengladbach.

Dortmund eindigde in de Bundesliga op de tweede plaats, 8 punten achter landskampioen Bayern München. In de Champions League bleef de ploeg van Rose steken in de groepsfase. Dortmund verloor onder meer twee keer van Ajax (4-0 in Amsterdam, 1-3 in Duitsland). De Duitsers werden vervolgens in de knock-outfase van de Europa League uitgeschakeld door Rangers FC, de Schotse club van trainer Giovanni van Bronckhorst.

Dortmund moest onlangs afscheid nemen van de Noorse topscorer Erling Haaland, die overstapt naar Manchester City.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt punten met 2-2 tegen Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.

12 uur geleden
Heracles Almelo eerste periodekampioen in eerste divisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.

13 uur geleden
PSV vervolgt Eredivisie met zege op sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.

13 uur geleden
Oranjevrouwen boeken tegen Hongarije grootste zege onder Veurink

FELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.

13 uur geleden
UEFA legt Servië straf op om racisme tijdens duel met Oranje

NYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.

14 uur geleden
Van de Donk speelt tegen Hongarije 175e interland voor Oranje

FELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.

15 uur geleden
PSV begint tegen sc Heerenveen zonder Perišić en Geertruida

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.

15 uur geleden