Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund ontslaat trainer Rose

Borussia Dortmund ontslaat trainer Rose

DORTMUND (ANP) - De Duitse voetbalclub Borussia Dortmund heeft trainer Marco Rose ontslagen. De 45-jarige Rose werkte slechts één jaar bij de club van Oranje-international Donyell Malen. Na een evaluatie van het seizoen besloot de clubleiding om te breken met de trainer, die vorig jaar een contract tot de zomer van 2024 ondertekende.

"Na een seizoen dat om verschillende redenen onbevredigend was, moeten we erkennen dat we op veel vlakken niet het maximale eruit hebben gehaald", zei directeur Hans-Joachim Watzke. "Ondanks een zwaar seizoen, was ik ervan overtuigd dat we op goede weg zitten. Tijdens ons gesprek kreeg ik echter niet de indruk dat alle verantwoordelijken daar 100 procent van overtuigd zijn." Het leidde tot het ontslag van Rose, die vorig jaar overkwam van Borussia Mönchengladbach.

Dortmund eindigde in de Bundesliga op de tweede plaats, 8 punten achter landskampioen Bayern München. In de Champions League bleef de ploeg van Rose steken in de groepsfase. Dortmund verloor onder meer twee keer van Ajax (4-0 in Amsterdam, 1-3 in Duitsland). De Duitsers werden vervolgens in de knock-outfase van de Europa League uitgeschakeld door Rangers FC, de Schotse club van trainer Giovanni van Bronckhorst.

Dortmund moest onlangs afscheid nemen van de Noorse topscorer Erling Haaland, die overstapt naar Manchester City.

Meer uit Voetbal

Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

43 minuten geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

1 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

5 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

7 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

10 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

12 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

12 uur geleden