Borussia Dortmund ontslaat trainer Favre
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft trainer Lucien Favre ontslagen. De club houdt de 63-jarige Zwitser verantwoordelijk voor een serie tegenvallende resultaten.
Borussia Dortmund ging zaterdag in eigen stadion ongenadig hard onderuit tegen VfB Stuttgart (1-5). Borussia Dortmund staat vijfde in de Bundesliga, met 5 punten minder dan koploper Bayern München.
Favre is sinds de zomer van 2018 trainer van Dortmund. Onder zijn leiding eindigde de club tweemaal tweede achter kampioen Bayern München. "We zijn van mening dat de doelen die we willen bereiken in gevaar komen", verklaarde technisch directeur Michael Zorc het ontslag van Favre.
Seizoen
Edin Terzic, de voormalige assistent van Favre, maakt het seizoen als hoofdtrainer af. Hij debuteert dinsdag als Borussia Dortmund het opneemt tegen Werder Bremen. Terzic was eerder al jeugdcoach bij Dortmund en werkte als assistent-trainer bij West Ham United en Besiktas.
De Duitser Terzic leidt zondag al de training van Dortmund.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
14 uur geleden