Borussia Dortmund ontslaat trainer Favre
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft trainer Lucien Favre ontslagen. De club houdt de 63-jarige Zwitser verantwoordelijk voor een serie tegenvallende resultaten.
Borussia Dortmund ging zaterdag in eigen stadion ongenadig hard onderuit tegen VfB Stuttgart (1-5). Borussia Dortmund staat vijfde in de Bundesliga, met 5 punten minder dan koploper Bayern München.
Favre is sinds de zomer van 2018 trainer van Dortmund. Onder zijn leiding eindigde de club tweemaal tweede achter kampioen Bayern München. "We zijn van mening dat de doelen die we willen bereiken in gevaar komen", verklaarde technisch directeur Michael Zorc het ontslag van Favre.
Seizoen
Edin Terzic, de voormalige assistent van Favre, maakt het seizoen als hoofdtrainer af. Hij debuteert dinsdag als Borussia Dortmund het opneemt tegen Werder Bremen. Terzic was eerder al jeugdcoach bij Dortmund en werkte als assistent-trainer bij West Ham United en Besiktas.
De Duitser Terzic leidt zondag al de training van Dortmund.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
7 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
20 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
21 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
21 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
1 dag geleden