Borussia Dortmund ontslaat trainer Favre
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft trainer Lucien Favre ontslagen. De club houdt de 63-jarige Zwitser verantwoordelijk voor een serie tegenvallende resultaten.
Borussia Dortmund ging zaterdag in eigen stadion ongenadig hard onderuit tegen VfB Stuttgart (1-5). Borussia Dortmund staat vijfde in de Bundesliga, met 5 punten minder dan koploper Bayern München.
Favre is sinds de zomer van 2018 trainer van Dortmund. Onder zijn leiding eindigde de club tweemaal tweede achter kampioen Bayern München. "We zijn van mening dat de doelen die we willen bereiken in gevaar komen", verklaarde technisch directeur Michael Zorc het ontslag van Favre.
Seizoen
Edin Terzic, de voormalige assistent van Favre, maakt het seizoen als hoofdtrainer af. Hij debuteert dinsdag als Borussia Dortmund het opneemt tegen Werder Bremen. Terzic was eerder al jeugdcoach bij Dortmund en werkte als assistent-trainer bij West Ham United en Besiktas.
De Duitser Terzic leidt zondag al de training van Dortmund.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
20 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
4 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
22 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
23 uur geleden