Borussia Dortmund neemt in eerste duel afstand van Chelsea
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de eerste wedstrijd van de achtste finales van de Champions League gewonnen van Chelsea. Vooral omdat de club uit Engeland kansen miste, kon de thuisformatie in de loop van de tweede helft toeslaan. Het werd 1-0.
Na iets meer dan een half uur kreeg Chelsea een aardige mogelijkheid, de beste van de wedstrijd tot dan toe. João Félix werd vrijgespeeld door Hakim Ziyech, maar schoot over. Voor de Londense formatie had Thiago Silva even eerder het doel wel gevonden, maar de Braziliaan had zijn hand gebruikt. Hij kreeg daarvoor de gele kaart.
Vlak voor rust was er nog een fraaie actie van Félix, maar nu trof de van Atlético Madrid gekomen speler met een 'stiftje' de lat.
Voorsprong
Ziyech was basisspeler bij het met geld smijtende Chelsea, dat dit seizoen al voor honderden miljoenen inkocht. De van PSV overgekomen Noni Madueke is voor de Champions League niet bij de UEFA ingeschreven door Chelsea, dat keus te over heeft.
Hoewel in eerste instantie Chelsea ook na de hervatting bleef aandringen, kwam de thuisclub op voorsprong. Karim Adeyemi kreeg de bal van Raphaël Guerreiro, rende zo ongeveer het halve veld over, passeerde doelman Kepa Arrizabalaga en rondde af.
Gelijkmaker
Vervolgens was Kalidou Koulibaly dicht bij de 1-1, na een inleidende actie van Ziyech. Emre Can voorkwam vlak voor de doellijn de gelijkmaker van Engelse kant. In de slotminuten schoot Ziyech een vrije trap nog naast.
Donyell Malen, voormalig PSV'er, bleef op de bank bij Dortmund. Sébastien Haller, de van een ernstige ziekte herstelde oud-spits van Ajax, werd halverwege de tweede helft gewisseld bij de nummer 3 van de Bundesliga, die sinds de winterstop bezig is aan een opmars.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
1 dag geleden