Borussia Dortmund neemt EK-ganger Anton over van Stuttgart
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft de Duitse international Waldemar Anton overgenomen van VfB Stuttgart. De 27-jarige verdediger, die deel uitmaakte van de EK-selectie van bondscoach Julian Nagelsmann, ondertekende een contract voor vier jaar bij de finalist van de Champions League. Duitsland werd afgelopen week op het EK in de kwartfinales na verlenging uitgeschakeld door Spanje.
Anton speelde al bijna tweehonderd wedstrijden in de Bundesliga, voor Hannover 96 en sinds 2020 voor Stuttgart. Met die club eindigde hij afgelopen seizoen verrassend op de tweede plaats in de Duitse topcompetitie, achter kampioen Bayer Leverkusen. Dortmund kwam niet verder dan de vijfde plaats, maar bereikte wel de finale van de Champions League. Daarin was Real Madrid te sterk (0-2).
Anton, die op het EK twee keer als invaller binnen de lijnen kwam, wordt bij Dortmund ploeggenoot van Oranje-international Donyell Malen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
18 uur geleden