Borussia Dortmund met puntenverlies naar PSV
WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft punten verloren in aanloop naar het uitduel van dinsdagavond met PSV in achtste finale van de Champions League. De nummer 4 van de Bundesliga bleef in de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg steken op een gelijkspel (1-1).
Niclas Füllkrug bracht Borussia Dortmund in de 8e minuut nog wel op voorsprong. Yannick Gerhardt maakte in de 63e minuut gelijk. Ian Maatsen, voormalig jeugdspeler van PSV, speelde de hele wedstrijd voor Dortmund. Donyell Malen zat de hele wedstrijd op de bank. Malen scoorde vorige week nog tweemaal tegen SC Freiburg (3-0). Hij verliet PSV in de zomer van 2021 voor Borussia Dortmund.
Jaden Sancho en Julian Brandt keerden terug in de basisformatie van Dortmund na blessureleed. Zij lijken klaar voor het duel van dinsdagavond in een uitverkocht Philips-stadion.
Onderbrekingen
Ook het duel tussen Wolfsburg en Dortmund lag regelmatig stil omdat supporters kleine balletjes op het veld gooiden. Duitse voetbalfans van veel clubs zijn al geruime tijd niet te spreken over het plan van de DFL, waarbij een investeerder een miljard euro gaat betalen. In ruil daarvoor gaat ongeveer 8 procent van de inkomsten uit de marketingrechten naar deze investeerder, met een looptijd van 20 jaar. De supporters vrezen dat hiermee "het unieke karakter van het Duitse voetbal overboord wordt gegooid".
Het Amerikaanse Blackstone, een van de mogelijke kandidaat-investeerders, haakte deze week af als mogelijke partner.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
2 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
7 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
14 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden