Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund houdt RB Leipzig van koppositie

Borussia Dortmund houdt RB Leipzig van koppositie

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft verzuimd de koppositie in de Bundesliga over te nemen van Bayern München. De ploeg van coach Julian Nagelsmann ging in eigen huis met 3-1 hard onderuit tegen Borussia Dortmund.

Leipzig blijft door de nederlaag op 31 punten staan, 2 minder dan Bayern dat vrijdag met 3-2 werd verslagen door Borussia Mönchengladbach. Dortmund staat vierde met 28 punten.

Bij Leipzig ontbrak Justin Kluivert nog altijd vanwege een kuitblessure. Bij Dortmund keerde goalgetter Erling Haaland vorige week terug. Coach Edin Terzic moest na 30 minuten wel de Belg Axel Witsel naar de kant halen. De middenvelder ging door zijn enkel en werd vervangen door Emre Can.

De thuisploeg was iets sterker in de eerste helft maar echt grote kansen waren er niet. Dortmund startte feller na de rust en dat betaalde zich 10 minuten later uit. Jadon Sancho rondde een aanval af na een combinatie tussen Haaland en Marco Reus.

Haaland kreeg daarna nog enkele goede kansen en moest toezien hoe doelman Péter Gulácsi een schot van de Noor tegen de lat tikte. Haaland kopte in de 71e minuut alsnog de tweede goal binnen na opnieuw een goede aanval van Borussia. Met een intikker maakte de Noor er zelfs nog 3-0 van. Zijn landgenoot Alexander Sørloth bepaalde de eindstand op 1-3.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

9 minuten geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

10 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

10 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

10 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

10 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

10 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

16 uur geleden