Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund houdt RB Leipzig van koppositie

Borussia Dortmund houdt RB Leipzig van koppositie

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft verzuimd de koppositie in de Bundesliga over te nemen van Bayern München. De ploeg van coach Julian Nagelsmann ging in eigen huis met 3-1 hard onderuit tegen Borussia Dortmund.

Leipzig blijft door de nederlaag op 31 punten staan, 2 minder dan Bayern dat vrijdag met 3-2 werd verslagen door Borussia Mönchengladbach. Dortmund staat vierde met 28 punten.

Bij Leipzig ontbrak Justin Kluivert nog altijd vanwege een kuitblessure. Bij Dortmund keerde goalgetter Erling Haaland vorige week terug. Coach Edin Terzic moest na 30 minuten wel de Belg Axel Witsel naar de kant halen. De middenvelder ging door zijn enkel en werd vervangen door Emre Can.

De thuisploeg was iets sterker in de eerste helft maar echt grote kansen waren er niet. Dortmund startte feller na de rust en dat betaalde zich 10 minuten later uit. Jadon Sancho rondde een aanval af na een combinatie tussen Haaland en Marco Reus.

Haaland kreeg daarna nog enkele goede kansen en moest toezien hoe doelman Péter Gulácsi een schot van de Noor tegen de lat tikte. Haaland kopte in de 71e minuut alsnog de tweede goal binnen na opnieuw een goede aanval van Borussia. Met een intikker maakte de Noor er zelfs nog 3-0 van. Zijn landgenoot Alexander Sørloth bepaalde de eindstand op 1-3.

Meer uit Voetbal

Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

4 minuten geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

13 minuten geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

15 minuten geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

2 uur geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

3 uur geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

6 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

7 uur geleden