
Borussia Dortmund houdt met zege op Leverkusen hoop op plek 4
LEVERKUSEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft de kansen op het halen van Champions League-voetbal levend gehouden. De ploeg van trainer Niko Kovac won met 4-2 van Bayer Leverkusen, dat vertrekkend coach Xabi Alonso bij zijn laatste thuiswedstrijd geen zege kon bezorgen.
Dortmund heeft door de zege 54 punten. Dat is 1 punt minder dan SC Freiburg dat vierde staat en 2 punten minder dan Eintracht Frankfurt. De nummer 3 van de Bundesliga komt later zondag nog in actie tegen St. Pauli. De eerste vier teams op de ranglijst kwalificeren zich voor de Champions League. Er is nog één speelronde. Kampioen Bayern München en Leverkusen zijn zeker van de eerste twee plaatsen.
International Jeremie Frimpong opende de score voor Leverkusen na goed terugleggen van Florian Wirtz. Julian Brandt maakte kort daarop gelijk en Julian Ryerson bezorgde de bezoekers de voorsprong. In de tweede helft scoorde Borussia nog twee keer via Karim Adeyemi en Serhou Guirassy en maakte Jonas Hofmann de 2-4 in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - AZ speelt in de tweede voorronde van de Conference League tegen de verliezer van het tweeluik tussen Sjachtar Donetsk en het Finse Ilves Tampere. Dat heeft een loting op het Zwitserse hoofdkwartier van de UEFA in Nyon bepaald.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht begint het Europese avontuur van het nieuwe seizoen met een tweeluik tegen FC Sheriff uit Moldavië of FC Prishtina uit Kosovo. Dat heeft een loting op het hoofdkantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon bepaald.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Landskampioen Liverpool opent het nieuwe seizoen van de Premier League. Trainer Arne Slot en Nederlandse internationals Virgil van Dijk, Cody Gakpo, Ryan Gravenberch en Jeremie Frimpong spelen op vrijdag 15 augustus een thuiswedstrijd tegen Bournemouth, de club waar Justin Kluivert onder contract staat.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist woensdag mogelijk het eerste duel van Real Madrid op het WK voor clubs. De spits ontbrak op de laatste training voor het duel met Al-Hilal uit Saudi-Arabië in Miami omdat hij ziek was.
6 uur geledenPASADENA (ANP) - Internazionale is het WK voor clubs met een gelijkspel begonnen. De verliezend finalist van de Champions League bleef tegen Monterrey steken op 1-1.
7 uur geledenTRNAVA (ANP) - Het duel tussen de voetballers van Jong Spanje en Jong Italië op het EK onder 21 in Slowakije heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1. De Spanjaarden zijn daardoor groepswinnaar geworden en Italië is als tweede geëindigd. Beide ploegen waren na twee zeges al zeker van de kwartfinales.
15 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Urby Emanuelson heeft bevestigd dat hij met Ajax in gesprek is over een functie in de technische staf van het eerste elftal van Ajax. "Het is nog niet zeker hoor, maar we oriënteren ons over hoe of wat voor komend seizoen", zei hij bij Ziggo Sport. "Maar ik sta er wel voor open."
19 uur geleden