
Borussia Dortmund houdt met zege op Leverkusen hoop op plek 4
LEVERKUSEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft de kansen op het halen van Champions League-voetbal levend gehouden. De ploeg van trainer Niko Kovac won met 4-2 van Bayer Leverkusen, dat vertrekkend coach Xabi Alonso bij zijn laatste thuiswedstrijd geen zege kon bezorgen.
Dortmund heeft door de zege 54 punten. Dat is 1 punt minder dan SC Freiburg dat vierde staat en 2 punten minder dan Eintracht Frankfurt. De nummer 3 van de Bundesliga komt later zondag nog in actie tegen St. Pauli. De eerste vier teams op de ranglijst kwalificeren zich voor de Champions League. Er is nog één speelronde. Kampioen Bayern München en Leverkusen zijn zeker van de eerste twee plaatsen.
International Jeremie Frimpong opende de score voor Leverkusen na goed terugleggen van Florian Wirtz. Julian Brandt maakte kort daarop gelijk en Julian Ryerson bezorgde de bezoekers de voorsprong. In de tweede helft scoorde Borussia nog twee keer via Karim Adeyemi en Serhou Guirassy en maakte Jonas Hofmann de 2-4 in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA heeft donderdag 74 aanklachten ingediend tegen Chelsea. De aanklachten betreffen overtredingen van de regels voor makelaars en die voor samenwerking met tussenpersonen en investeringen van derden in spelers.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich een dag voor de eerste competitiewedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie versterkt met drie spelers. De Arnhemse club legde verdediger Nathan Markelo, doelman Maximilian Brüll en controlerende middenvelder Marco Schikora vast.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Mickaël Tirpan beëindigt zijn voetballoopbaan. De 31-jarige Belgische verdediger heeft dat besloten na overleg met zijn club Willem II en medische specialisten. Tirpan lijdt aan sarcoïdose, een zeldzame stoornis in het afweersysteem waarbij ontstekingen ontstaan in organen en weefsels.
3 uur geledenCARACAS (ANP/BELGA) - De voetbalbonden van Venezuela en Peru hebben hun bondscoach ontslagen. Beide landen slaagden er niet in zich te plaatsen voor het wereldkampioenschap van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich een dag voor de eerste competitiewedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie versterkt met twee spelers. De Arnhemse club legde verdediger Nathan Markelo en doelman Maximilian Brüll vast.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft bij zijn club Corinthians in Brazilië een blessure opgelopen. De 31-jarige aanvaller moest zich in de bekerwedstrijd tegen Athletico-PR aan het einde van de eerste helft laten wisselen. Depay leek last te hebben van zijn linkerdijbeen.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbalbond (SVB) gaat een formeel protest indienen bij de voetbalbonden FIFA en Concacaf naar aanleiding van racistische uitingen naar spelers tijdens en na de uitwedstrijd uit de WK-kwalificatiereeks tegen El Salvador. Dat melden Surinaamse media.
14 uur geleden