Borussia Dortmund hard onderuit bij VfB Stuttgart
STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de eerste nederlaag in de Bundesliga geleden. De ploeg van coach Nuri Sahin verloor met 5-1 bij VfB Stuttgart, vorig jaar de nummer 2 uit de Bundesliga.
Het duel was pikant door de moeizame overgang van aanvaller Serhou Guirassy afgelopen zomer van Stuttgart naar Dortmund. Stuttgart liet zien het ook zonder de Guinees te kunnen.
Deniz Undav opende de score al in de 4e minuut en Ermedin Demirovic maakte al snel de 2-0. Na de 3-0 in de tweede helft door Enzo Millot, scoorde Guirassy voor zijn nieuwe club in het voor hem bekende stadion in Stuttgart. De thuisploeg was daarna echter nog trefzeker via El Bilal Touré en nogmaals Undav.
RB Leipzig
Dortmund, waar Donyell Malen in de tweede helft inviel, heeft na vier duels 7 punten, net als Stuttgart. Dat zijn er 5 minder dan koploper Bayern München.
RB Leipzig slaagde er in Hamburg niet in te winnen van FC St. Pauli. Het duel eindigde in 0-0. Leipzig, dat begon met Lutsharel Geertruida en Xavi Simons, komt door het tweede gelijkspel dit seizoen op 8 punten. Voor St. Pauli leverde het gelijkspel het eerste punt op.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won in een teleurstellend duel in het Los Angeles Stadium met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko, die in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag tegen elkaar spelen.
13 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal staat op de zesde plaats van een lijst voor kanshebbers voor de wereldtitel. Dat meldt statistiekbureau Opta op basis van een computer die de knock-outfase van het toernooi 25.000 keer heeft gesimuleerd.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United lijkt het langere tijd te moeten stellen zonder middenvelder Manuel Ugarte. De 25-jarige Uruguayaan liep een knieblessure op tijdens de verloren derde WK-groepswedstrijd tegen Spanje (0-1).
3 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - Bondscoach Hong Myung-bo van Zuid-Korea is opgestapt na de uitschakeling van het land in de groepsfase op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Zuid-Korea eindigde als derde in groep A, maar zat niet bij de beste acht nummers 3 die doorgaan op het WK.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een volledige selectie aan de laatste training voor de eerste wedstrijd in de knock-outfase tegen Marokko op het WK begonnen. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
13 uur geleden