Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borussia Dortmund bevestigt komst Nederlandse verdediger Maatsen

Borussia Dortmund bevestigt komst Nederlandse verdediger Maatsen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft de komst van Ian Maatsen bevestigd. De club huurt de 21-jarige linksback voor de rest van het seizoen van Chelsea. "Ik volg Dortmund al heel lang", vertelt de in Vlaardingen geboren verdediger op de website van zijn nieuwe club. "Ik ben blij dat alles nu is afgerond. Ik beloof dat ik alles voor deze ploeg ga geven."

Dortmund wilde Maatsen aan het einde van het seizoen graag definitief van Chelsea overnemen. "Maar het wordt een huurperiode, er zijn geen andere opties. Het was niet mogelijk om een optie tot koop in de deal te krijgen", bevestigde sportief directeur Sebastian Kehl van de huidige nummer 5 van de Bundesliga aan Duitse verslaggevers.

Dortmund was op zoek naar een linksback omdat Ramy Bensebaini de komende weken met Algerije op de Afrika Cup uitkomt en Julian Ryerson nog geblesseerd is. De 21-jarige Maatsen heeft dit seizoen twaalf duels met Chelsea in de Premier League gespeeld.

Jadon Sancho

Dortmund maakte donderdag al de komst van Jadon Sancho bekend. De aanvaller was overbodig bij Manchester United na een conflict met trainer Erik ten Hag. "Ook Sancho konden we alleen huren. Het kopen van zo'n speler is voor ons onmogelijk", zei Kehl.

Maatsen verliet in 2018 de jeugd van PSV voor Chelsea. Bij Dortmund wordt hij ploeggenoot van Donyell Malen, die in het verleden ook voor PSV uitkwam. De club uit Eindhoven en Borussia Dortmund treffen elkaar op 20 februari in het Philips-stadion voor een duel in de achtste finales van de Champions League. De return staat voor 13 maart in Dortmund op het programma.

Trainer Edin Terzic van Borussia Dortmund zei op een persconferentie dat hij hoopt dat Maatsen en Sancho snel integreren in zijn selectie. De coach wilde niet zeggen of hij het tweetal al opneemt in zijn selectie voor het uitduel met SV Darmstadt 98 van zaterdag in de Bundesliga. "Maar Maatsen is verder dan Sancho, die de afgelopen maanden alleen maar heeft getraind."

Meer uit Voetbal

Guardiola was eerste keus van KNVB voor functie bondscoach

ZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.

1 uur geleden
FC Utrecht verspeelt drie keer een voorsprong tegen Sparta

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).

2 uur geleden
Titelverdediger Internazionale begint met ruime zege aan Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).

2 uur geleden
Tottenham Hotspur gaat hard onderuit bij Brentford

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.

2 uur geleden
Voetbalsters AZ verslaan Feyenoord, Ajax wint van PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.

4 uur geleden
Invaller Reulen kopt NAC in slotfase naar zege op Jong Ajax

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax met veel moeite gewonnen. De thuisploeg, afgelopen seizoen actief in de Eredivisie, zegevierde met 3-2. Pepijn Reulen maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt.

4 uur geleden
AZ nog foutloos na nipte zege op tien man van Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - AZ heeft zijn foutloze reeks voortgezet met een nipte zege bij Fortuna Sittard. De formatie van trainer Leeroy Echteld won het matige duel in Limburg met 2-0. Fortuna speelde vrijwel de gehele wedstrijd met tien man, na een snelle rode kaart voor Ole Romeny.

4 uur geleden