Borussia Dortmund begint met ruime zege op Kopenhagen aan CL
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is goed begonnen aan de Champions League door de thuiswedstrijd tegen Kopenhagen met 3-0 te winnen. Dat gebeurde onder het toeziend oog van spits Sébastien Haller, die in het Signal Iduna Park op de tribune zat.
Marco Reus zette Dortmund na ruim een half uur op 1-0 met een schot met links. Niet veel later tikte de Portugees Raphaël Guerreiro simpel binnen op aangeven van Giovanni Reyna, die halverwege de eerste helft de geblesseerde Thorgan Hazard verving.
In de tweede helft kreeg Dortmund meerdere opgelegde kansen op de 3-0, maar pas in de 83e minuut was het weer raak. Jude Bellingham schoot eenvoudig raak, opnieuw na voorbereidend werk van Reyna. Vlak voor tijd leek Kopenhagen terug te komen tot 3-1, maar het doelpunt werd - na het bekijken van de beelden - afgekeurd wegens buitenspel.
Bij Kopenhagen werd Kevin Diks vlak voor tijd gewisseld. Mohamed Daramy, die door de Denen wordt gehuurd van Ajax, speelde het eerste uur.
Dortmund bleef vorig jaar in de groepsfase van de Champions League steken, onder meer door twee nederlagen tegen Ajax. Dit jaar zit de Duitse club ook bij Sevilla en Manchester City in de groep.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
8 uur geleden