Borstkanker geconstateerd bij chef de mission Esther Vergeer
ARNHEM (ANP) - Bij oud-rolstoeltennisster Esther Vergeer (38), chef de mission van TeamNL voor de Paralympische Spelen van Tokio 2020, is onlangs borstkanker geconstateerd. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF woensdagmiddag bekend.
"Dit nieuws komt bij ons allemaal hard aan", laat Maurits Hendriks, technisch directeur van NOC*NSF, weten. "Wij hebben Esther alle mogelijke steun toegezegd bij het traject dat zij nu in gaat. Wij kijken samen met haar hoe we met de inzet van goede ondersteuning en back-up de werkzaamheden gericht op de uitzending van TeamNL zo goed mogelijk voort kunnen zetten."
Vergeer maakte bij de Paralympische Winterspelen in 2018 in Zuid-Korea haar debuut als chef de mission. "Ik heb geen goed nieuws: er is bij mij borstkanker ontdekt", meldt de viervoudig para-olympiër zelf. "Dat betekent dat ik me de komende tijd zal moeten richten op de behandeling en genezing hiervan. Tegelijkertijd hoop ik op diverse fronten ook zoveel mogelijk 'gewoon’ door te blijven werken. Alleen al omdat ik niet de hele dag bezig wil zijn met ziek zijn; ik hoop op die manier ook de nodige positieve energie te krijgen. Energie die ik juist nu goed kan gebruiken."
Zware tijd
Vergeer, die zeven jaar geleden haar zeer succesvolle carrière als rolstoeltennisster beëindigde, beseft dat ze een heel zware tijd tegemoet gaat. "Er zullen ongetwijfeld momenten zijn dat ik pas op de plaats moet maken en voor mijn gezondheid moet kiezen. Met de steun van mijn gezin, mijn familie en mijn collega’s bij de Esther Vergeer Foundation, NOC*NSF en het ABN AMRO World Wheelchair Tennis Tournament, ben ik ervan overtuigd dat ik me hier doorheen sla."
De erelijst van Vergeer telt onder meer zeven paralympische titels waarvan vier in het enkelspel en drie in het dubbelspel. Ook won ze tientallen grandslamstitels. Na een ongeslagen reeks van 470 partijen besloot Vergeer in februari 2013 te stoppen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Bart Lemmen langer vastgelegd. De 30-jarige Nederlander tekende een nieuw contract tot eind 2029.
3 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.
15 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.
15 uur geledenKEULEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de strijd om deelname aan het wereldkampioenschap van volgend jaar een nederlaag geleden. Regerend Duitsland was in Keulen met 99-83 te sterk voor het team van bondscoach Johan Roijakkers. Bij rust was de stand 64-50.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Alison dos Santos heeft donderdag het wereldrecord op de 400 meter horden verbroken. De Braziliaanse atleet kwam tijdens de wedstrijd uit de Diamond League in Zürich tot een tijd van 45,80 seconden. Dos Santos maakte het verschil in de laatste 100 meter.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het bij de loting van de US Open niet getroffen. De beste Nederlandse tennisser van dit moment is in de eerste ronde gekoppeld aan de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereld. Griekspoor neemt zelf de 56e positie in. Het wordt de eerste ontmoeting op de ATP Tour tussen Griekspoor en Shelton.
17 uur geleden