Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borrell: situatie Westelijke Jordaanoever staat vrede in de weg

Borrell: situatie Westelijke Jordaanoever staat vrede in de weg

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Niet Gaza, maar de Westelijke Jordaanoever is het grootste obstakel op de weg naar vrede tussen Israël en de Palestijnen, heeft EU-buitenlandchef Josep Borrell zondag gezegd op de veiligheidsconferentie in München. "De Westelijke Jordaanoever is op een kookpunt", aldus Borrell. "We staan misschien wel aan de vooravond van een grotere explosie."

Op de Westelijke Jordaanoever, die Israël sinds 1967 bezet houdt, wonen zo'n 3 miljoen Palestijnen en bijna een half miljoen Israëlische kolonisten. De kolonisten wonen in nederzettingen die volgens internationaal recht illegaal zijn en worden beschermd door het Israëlische leger.

Sinds het begin van de oorlog in Gaza is ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever toegenomen. Volgens de Palestijnse Autoriteit, die het gebied bestuurt, schoten Israëlische soldaten zondag nog twee Palestijnen dood tijdens een militaire operatie in een vluchtelingenkamp bij de stad Toelkarem, in het noordwesten van de Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse Autoriteit zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober begon, zeker 398 mensen op de Westelijke Jordaanoever gedood door het Israëlische leger of Joodse kolonisten.

De Verenigde Staten en meerdere Arabische landen werken aan plannen voor een onafhankelijke Palestijnse staat naast Israël. Gaza en de Westelijke Jordaanoever moeten daarin verenigd worden onder een en hetzelfde bestuur. Borrell zei dat de EU de plannen moet steunen, maar waarschuwde dat de Westelijke Jordaanoever "het werkelijke obstakel is voor de tweestatenoplossing".

Meer uit Buitenland

Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

40 minuten geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

41 minuten geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

43 minuten geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

3 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

8 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

9 uur geleden