Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borrell roept op dialoog met Rusland gaande te houden

Borrell roept op dialoog met Rusland gaande te houden

MOSKOU (ANP/AFP) - De buitenlandchef van de EU, Josep Borrell, heeft zijn omstreden tweedaagse bezoek aan Moskou zaterdag verdedigd en een oproep gedaan de dialoog met de Russen gaande te houden. Hij voegde eraan toe dat Europese diplomaten contact hebben gehad met de advocaten van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, die is veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf, waarvan hij nog twee jaar en acht maanden moet uitzitten.

"De diplomatieke kanalen moeten open blijven, niet alleen om crises te bezweren of incidenten de kop in te drukken, maar ook om directe uitwisseling van gedachten te hebben, om stevige en openhartige boodschappen over te brengen, zeker als de betrekkingen verre van bevredigend zijn", aldus Borrell. Op 22 februari brengt hij verslag uit aan de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU. Tijdens de top in maart bespreken de EU-leiders de moeilijke verhouding met Rusland.

Europa had geen goed woord over voor het besluit van de Russische rechter Navalni opnieuw in de cel te zetten, ditmaal voor langere tijd. Even krachtig was de veroordeling van het hardhandige politieoptreden tegen de aanhang van de anti-corruptieactivist, die een zware vergiftiging met novitsjok door vermoedelijk de Russische veiligheidsdienst FSB ternauwernood overleefde. Meer dan 10.000 betogers zijn de voorbije weken gearresteerd.

De uitzetting van een Zweedse, Duitse en Poolse diplomaat, vlak nadat Borrell met zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov had gesproken, zette in Europa nog eens extra kwaad bloed. Moskou betichtte hen van deelneming aan illegale bijeenkomsten in januari om Navalni te steunen. Dat wordt ten stelligste ontkend.

Meer uit Buitenland

Journalisten CNN en MS NOW weer toegelaten tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW zijn weer toegelaten tot het Witte Huis, melden de desbetreffende media. Eerder op donderdag mochten hun journalisten het gebouw niet betreden, ondanks dat een federale rechter had opgedragen de hen ontzegde toegang tijdelijk te herstellen.

56 minuten geleden
Amnesty pleit na eigen onderzoek voor afschaffing ICE

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International pleit na eigen onderzoek voor het afschaffen van de Amerikaanse vreemdelingenpolitie. "ICE is fundamenteel kapot en kan niet worden gerepareerd", stelt topvrouw Nadia Daar van de Amerikaanse tak van de organisatie in een verklaring.

1 uur geleden
Solidariteitsprotest voor Venezolaanse oppositieleider Machado

CARACAS (ANP/AFP) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn honderden mensen de straat opgegaan uit solidariteit met oppositieleider en Nobelprijslaureaat Maria Corina Machado. Die leeft in ballingschap, vanwege aantijgingen van de Venezolaanse regering dat ze zou hebben opgeroepen tot een coup in het land.

1 uur geleden
Amerikaanse media vragen om spoedzitting over toegang Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - CNN, MS NOW en Politico hebben een federale rechtbank om een spoedzitting gevraagd nadat sommigen van hun journalisten ondanks het besluit van de rechter donderdag geen toegang hadden gekregen tot het Witte Huis.

1 uur geleden
Rutte roept op: vergeld Russische aanval met meer Oekraïne-steun

NEW YORK (ANP) - Oekraïne-bondgenoten die aangevallen worden door Rusland, moeten terugslaan door de steun aan Oekraïne nog op te voeren, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Zorg dat voor elk incident - hybride of wat dan ook - Oekraïne niet minder, maar meer geld krijgt", zei Rutte na een toespraak in New York.

1 uur geleden
Abbas haalt in VN-toespraak uit naar VS om visumweigering

NEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.

1 uur geleden
Duizenden Spanjaarden de straat op om frustratie huizenmarkt

MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.

2 uur geleden