Borrell: Israëlische aanvallen in strijd met humanitair recht
BRUSSEL (ANP/DPA) - Israël schendt volgens EU-buitenlandchef Josep Borrell het internationaal humanitair recht in zijn strijd tegen Hamas. "Veel te veel burgers, onder wie kinderen, zijn gedood. Dit is in strijd met het internationaal humanitair recht", zegt Borrell op X. "Gaza is volledig verduisterd terwijl de zware beschietingen doorgaan."
"Een pauze in de vijandelijkheden is dringend nodig om humanitaire toegang mogelijk te maken", voegde hij eraan toe. "Wij veroordelen alle aanvallen tegen burgers, inclusief de voortdurende willekeurige raketaanvallen op Israël, en vragen de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle gijzelaars."
De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) waarschuwt al langer voor de hopeloze situatie waarin de bewoners van de Gazastrook zich bevinden. De elektriciteit is uitgevallen en er is een groot gebrek aan voedsel, water en medicijnen.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
2 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
3 uur geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
4 uur geledenTBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
4 uur geleden