Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borrell in Libanon: er moet onmiddellijk staakt-het-vuren komen

Borrell in Libanon: er moet onmiddellijk staakt-het-vuren komen

BEIROET (ANP/AFP) - De hoge buitenlandvertegenwoordiger van de EU Josep Borrell heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet opgeroepen tot een "onmiddellijk staakt-het-vuren" in de oorlog tussen Israël en Hezbollah. Ook beloofde hij 200 miljoen euro aan steun voor het Libanese leger.

"Toen ik hier kwam in september hoopte ik nog dat we een grootschalige oorlog waarin Israël Libanon aanvalt, konden voorkomen", zei Borrell na gesprekken met de Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri. "Twee maanden later staat Libanon aan de rand van de afgrond."

"We zien maar één weg voorwaarts: een onmiddellijk staakt-het-vuren en de volledige implementatie van de VN-Veiligheidsraadsresolutie 1701", aldus Borrell. Resolutie 1701 bracht een einde aan de oorlog tussen Hezbollah en Israël in 2006. Het besluit stelt dat Libanese troepen en VN-vredeshandhavers de enige gewapende strijdkrachten mogen zijn in het zuiden van Libanon, waar Hezbollah aan de macht is. Met het bedrag van 200 miljoen euro moet het Libanese leger worden versterkt.

Nadat de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak in oktober vorig jaar, raakten ook Hezbollah en Israël met elkaar in strijd verwikkeld. Sinds 23 september dit jaar voert Israël intensieve luchtaanvallen uit op Libanon. Later stuurde het ook grondtroepen naar het buurland.

Meer uit Buitenland

Raketaanval vanuit Iran op Jordanië

AMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.

1 uur geleden
Koeweit meldt weer aanvallen op drinkwater- en energievoorziening

KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.

2 uur geleden
Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

2 uur geleden
Iraanse garde meldt ongeluk met twee schepen in Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.

3 uur geleden
VS: Vliegveld en haven in Jordanië ontruimd vanwege dreiging

AQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.

3 uur geleden
12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

4 uur geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

5 uur geleden