Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borrell in Libanon: er moet onmiddellijk staakt-het-vuren komen

Borrell in Libanon: er moet onmiddellijk staakt-het-vuren komen

BEIROET (ANP/AFP) - De hoge buitenlandvertegenwoordiger van de EU Josep Borrell heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet opgeroepen tot een "onmiddellijk staakt-het-vuren" in de oorlog tussen Israël en Hezbollah. Ook beloofde hij 200 miljoen euro aan steun voor het Libanese leger.

"Toen ik hier kwam in september hoopte ik nog dat we een grootschalige oorlog waarin Israël Libanon aanvalt, konden voorkomen", zei Borrell na gesprekken met de Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri. "Twee maanden later staat Libanon aan de rand van de afgrond."

"We zien maar één weg voorwaarts: een onmiddellijk staakt-het-vuren en de volledige implementatie van de VN-Veiligheidsraadsresolutie 1701", aldus Borrell. Resolutie 1701 bracht een einde aan de oorlog tussen Hezbollah en Israël in 2006. Het besluit stelt dat Libanese troepen en VN-vredeshandhavers de enige gewapende strijdkrachten mogen zijn in het zuiden van Libanon, waar Hezbollah aan de macht is. Met het bedrag van 200 miljoen euro moet het Libanese leger worden versterkt.

Nadat de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak in oktober vorig jaar, raakten ook Hezbollah en Israël met elkaar in strijd verwikkeld. Sinds 23 september dit jaar voert Israël intensieve luchtaanvallen uit op Libanon. Later stuurde het ook grondtroepen naar het buurland.

Meer uit Buitenland

Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

4 minuten geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

55 minuten geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

1 uur geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

3 uur geleden
CIA-directeur: verdachte schietpartij Washington werkte voor CIA

WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.

4 uur geleden
Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

5 uur geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

7 uur geleden