Borrell: geen excuus voor Israël om bestand Libanon te weigeren
FIUGGI (ANP/RTR) - De hoge buitenlandvertegenwoordiger van de EU, Josep Borrell, heeft Israël dinsdag opgeroepen om een voorstel over een staakt-het-vuren in Libanon te accepteren. Volgens de Spanjaard bevat het voorstel alle noodzakelijke veiligheidsgaranties voor Israël.
Op een G7-vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken in Italië zei Borrell dat er geen excuus was om de deal met Hezbollah niet te steunen. Hij vindt dat Israël dinsdag nog moet instemmen met het voorstel.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei maandag al dat hij in beginsel akkoord is met een wapenstilstand, maar nog bezwaren heeft tegen enkele onderdelen van de door Washington voorgestelde overeenkomst. Een Israëlische functionaris zei dat het veiligheidskabinet "dinsdagavond een besluit zal nemen over een staakt-het-vuren".
Meer uit Buitenland
ROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
52 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
9 uur geleden