Borrell: geen excuus voor Israël om bestand Libanon te weigeren
FIUGGI (ANP/RTR) - De hoge buitenlandvertegenwoordiger van de EU, Josep Borrell, heeft Israël dinsdag opgeroepen om een voorstel over een staakt-het-vuren in Libanon te accepteren. Volgens de Spanjaard bevat het voorstel alle noodzakelijke veiligheidsgaranties voor Israël.
Op een G7-vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken in Italië zei Borrell dat er geen excuus was om de deal met Hezbollah niet te steunen. Hij vindt dat Israël dinsdag nog moet instemmen met het voorstel.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei maandag al dat hij in beginsel akkoord is met een wapenstilstand, maar nog bezwaren heeft tegen enkele onderdelen van de door Washington voorgestelde overeenkomst. Een Israëlische functionaris zei dat het veiligheidskabinet "dinsdagavond een besluit zal nemen over een staakt-het-vuren".
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
1 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
5 uur geleden