Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borrel taboe op Belgische stranden

Borrel taboe op Belgische stranden

BRUGGE (ANP) - Op stranden langs de hele Belgische kust wordt sterkedrank verboden tot en met 30 september. De boete kan oplopen tot 200 euro. Strandtenten met een vergunning mogen wel een borrel blijven serveren.

De gouverneur van West-Vlaanderen, Carl Decaluwé, heeft dat bekendgemaakt. Hij vindt dat feestjes met sterkedrank op het strand "uit den boze" zijn.

De kustregio vreest dat het aantal coronabesmettingen toeneemt door de toeloop uit andere delen van het land. De maatregel is ook een reactie op een grote vechtpartij, afgelopen weekend op het strand van Blankenberge. Daarbij speelde alcohol een grote rol.

Minder treinen

De jonge relschoppers keerden zich tegen de politie. Er zitten vier verdachten uit Brussel vast. Het agressieve gedrag van de vermeende "stadsbende" zorgde voor veel verontwaardiging. Het ministerie van Binnenlandse Zaken kijkt of het mogelijk is bekende amokmakers van bepaalde plekken te weren.

Eerder deze week werd al besloten dat de Belgische spoorwegen komend weekeinde minder treinen naar de kust laten rijden om de drukte daar te beperken. Voor elke kustgemeente is een maximumaantal treinreizigers per dag bepaald.

Meer uit Buitenland

Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

32 minuten geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

2 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

2 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

2 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

5 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

5 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

7 uur geleden