Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borrel taboe op Belgische stranden

Borrel taboe op Belgische stranden

BRUGGE (ANP) - Op stranden langs de hele Belgische kust wordt sterkedrank verboden tot en met 30 september. De boete kan oplopen tot 200 euro. Strandtenten met een vergunning mogen wel een borrel blijven serveren.

De gouverneur van West-Vlaanderen, Carl Decaluwé, heeft dat bekendgemaakt. Hij vindt dat feestjes met sterkedrank op het strand "uit den boze" zijn.

De kustregio vreest dat het aantal coronabesmettingen toeneemt door de toeloop uit andere delen van het land. De maatregel is ook een reactie op een grote vechtpartij, afgelopen weekend op het strand van Blankenberge. Daarbij speelde alcohol een grote rol.

Minder treinen

De jonge relschoppers keerden zich tegen de politie. Er zitten vier verdachten uit Brussel vast. Het agressieve gedrag van de vermeende "stadsbende" zorgde voor veel verontwaardiging. Het ministerie van Binnenlandse Zaken kijkt of het mogelijk is bekende amokmakers van bepaalde plekken te weren.

Eerder deze week werd al besloten dat de Belgische spoorwegen komend weekeinde minder treinen naar de kust laten rijden om de drukte daar te beperken. Voor elke kustgemeente is een maximumaantal treinreizigers per dag bepaald.

Meer uit Buitenland

Opnieuw ebolagevallen vastgesteld in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn opnieuw gevallen van ebola vastgesteld. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid. Met de vier nu gemelde besmettingen komt het totale aantal gevallen op zeven.

31 minuten geleden
Franse onlusten breiden zich verder uit

PARIJS (ANP/AFP) - De onlusten bij de Franse protesten breiden zich steeds verder uit. Er worden inmiddels ook gewelddadige confrontaties met de politie gemeld in Nice, Lille en Straatsburg, terwijl het aantal plekken waar het uit de hand loopt in Parijs, Marseille en Lyon eveneens toeneemt. Dat blijkt uit berichtgeving op Franse nieuwsblogs en berichtendienst X.

43 minuten geleden
Egyptische president Sisi presenteert leiderschapsprogramma

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi wil de militaire academie in zijn land een centrale rol geven in het klaarstomen van de toekomstige leiders. Dat zei de oud-generaal zaterdag tijdens een toespraak ter plaatse, waar hij ook benadrukte dat hij geen vierde termijn ambieert.

59 minuten geleden
Franse regering stuurt extra politie naar Marseille

MARSEILLE (ANP) - President Emmanuel Macron van Frankrijk heeft beloofd extra politie-eenheden naar Marseille te sturen nu de protesten in de havenstad zijn ontaard in rellen.

1 uur geleden
Opnieuw tanker op zeemijn gevaren in Straat van Hormuz, zegt Iran

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - Een grote olietanker in de Straat van Hormuz is op een zeemijn gevaren. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), die eraan toevoegt dat de aanvaring een "gigantische explosie in de machinekamer" heeft veroorzaakt. Eerder op zaterdag meldde het land al dat ook een andere olietanker op een zeemijn zou zijn gelopen.

1 uur geleden
Man die op Belgische snelweg dreigde met bom geeft zich over

SPRIMONT (ANP) - De man die op een Belgische snelweg dreigde met een wapen en met explosieven, heeft zich overgegeven. Hij deed dat na onderhandelingen, zonder geweld, meldt de gemeente Sprimont op Facebook.

2 uur geleden
Nieuwssite: brand gesticht in toerismekantoor Lyon

LYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.

2 uur geleden