Borrel taboe op Belgische stranden
BRUGGE (ANP) - Op stranden langs de hele Belgische kust wordt sterkedrank verboden tot en met 30 september. De boete kan oplopen tot 200 euro. Strandtenten met een vergunning mogen wel een borrel blijven serveren.
De gouverneur van West-Vlaanderen, Carl Decaluwé, heeft dat bekendgemaakt. Hij vindt dat feestjes met sterkedrank op het strand "uit den boze" zijn.
De kustregio vreest dat het aantal coronabesmettingen toeneemt door de toeloop uit andere delen van het land. De maatregel is ook een reactie op een grote vechtpartij, afgelopen weekend op het strand van Blankenberge. Daarbij speelde alcohol een grote rol.
Minder treinen
De jonge relschoppers keerden zich tegen de politie. Er zitten vier verdachten uit Brussel vast. Het agressieve gedrag van de vermeende "stadsbende" zorgde voor veel verontwaardiging. Het ministerie van Binnenlandse Zaken kijkt of het mogelijk is bekende amokmakers van bepaalde plekken te weren.
Eerder deze week werd al besloten dat de Belgische spoorwegen komend weekeinde minder treinen naar de kust laten rijden om de drukte daar te beperken. Voor elke kustgemeente is een maximumaantal treinreizigers per dag bepaald.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
13 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
5 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
6 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
6 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
6 uur geleden