Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson wordt columnist bij de Daily Mail

Boris Johnson wordt columnist bij de Daily Mail

LONDEN (ANP) - Boris Johnson gaat columns schrijven voor de Daily Mail. De tabloid kondigde op de voorpagina aan vanaf zaterdag een nieuwe medewerker te hebben. "Onze erudiete nieuwe columnist die verplicht leesvoer zal zijn in Westminster en over de hele wereld!", schreef de krant, verwijzend naar het politieke centrum in Londen, zonder al te zeggen wie dat zou zijn. Het gaat om de Britse oud-premier, bevestigde het blad later na berichtgeving in de media.

Johnson was voor hij premier werd ook al een journalist, maar dan voor onder meer The Daily Telegraph. Nu hij is afgetreden als minister-president van het Verenigd Koninkrijk en sinds vorige week ook is opgestapt uit het parlement, maakt hij zijn comeback. Hij krijgt een wekelijkse column, volgens Politico voor een bedrag met vijf nullen.

"Ik zal u zeggen, lezers van de Daily Mail, dat het precies zal gaan over hoe ik vind dat het met de wereld gaat", zegt Johnson in een filmpje voor de krant. "Ik kan schrijven over wat ik maar wil. Misschien moet ik het zo nu en dan zelfs over politiek hebben."

Partygate

Johnson stapte op als parlementariër naar aanleiding van een onderzoek naar feestjes van zijn kabinet tijdens coronatijd. In overheidsgebouwen, waaronder de ambtswoning van de premier aan Downing Street 10, zouden bijeenkomsten zijn geweest terwijl dat volgens de regels niet mocht. Johnson houdt vol dat die nodig waren voor werk.

Volgens het donderdag verschenen rapport van de onderzoekscommissie heeft Johnson over de kwestie, ook wel 'Partygate' genoemd, het Lagerhuis verkeerd ingelicht. Vervolgens heeft hij ook de regels overtreden door de bevindingen van de onderzoekscommissie naar buiten te brengen toen hij vorige week zijn vertrek uit het Lagerhuis aankondigde. Hij zou eigenlijk negentig dagen geschorst moeten worden, oordeelde de commissie. Of hij schuldig is, is aan het Lagerhuis zelf.

Mogelijk overtreedt Johnson opnieuw de regels door nu een nieuwe baan aan te nemen zonder daar melding van te maken bij een speciale toezichthouder, ACOBA. De voorzitter, Lord Pickles, heeft volgens Sky News laten weten Johnson per brief om opheldering te vragen.

Meer uit Buitenland

Syrië erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

1 uur geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

2 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

7 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

8 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

9 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

10 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

11 uur geleden