Boris Johnson waarschuwt voor ondergangsscenario's
GLASGOW (ANP/AFP) - De Britse premier Boris Johnson heeft met een toespraak de klimaattop in Glasgow geopend in apocalyptische bewoordingen. Hij waarschuwde dat het "één voor twaalf is" en de ondergang dreigt. Er is volgens hem geen tijd meer te verliezen en als we niets ondernemen tegen de klimaatverandering zal er "een publieke woede ontsteken die we niet kunnen controleren".
Tijdens de 26e klimaattop moeten volgens de Britse premier drastische stappen worden gezet. Die zullen niet het einde van de problemen zijn, maar het begin van het einde. We kunnen concrete stappen zetten "op het gebied van kolen, auto's, geld en bomen".
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.
1 uur geledenCLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.
3 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - Het wordt de komende dagen opnieuw erg warm in Frankrijk en Spanje. Dat meldt Weeronline. De weersvoorspellingen geven aan dat het in Frankrijk en Spanje ongeveer 40 graden kan worden. Daardoor blijft het droog en warm in de landen die getroffen zijn door grote natuurbranden.
4 uur geledenN'DJAMENA (ANP/AFP) - Tsjaad zegt zich terug te trekken uit het Internationaal Strafhof (ICC). Volgens het Afrikaanse land is het hof weinig effectief en is er bovendien geen evenredige aandacht voor alle werelddelen. Het strafhof in Den Haag houdt zich onder meer bezig met vervolging van oorlogsmisdaden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De aanslag bij de Pride in Berlijn mag volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz niet zonder gevolgen blijven. "Alleen woorden zijn niet genoeg", zei de regeringschef twee dagen nadat in de hoofdstad werd ingereden op een menigte.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Parijse politie heeft een verdachte aangehouden voor een steekpartij waarbij drie vrouwen gewond raakten. Twee slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vrouw die om het leven kwam bij de aanslag tijdens de Pride in Berlijn, kwam uit Polen. Dat heeft de burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, bekendgemaakt. Ze bezocht de stad met haar dochter.
4 uur geleden