Boris Johnson verliest in hoog tempo steun kiezers
LONDEN (ANP/RTR) - De populariteit van premier Boris Johnson en de steun voor zijn regerende Conservatieve Partij brokkelt zienderogen af, komt naar voren in een reeks enquêtes onder Britse kiezers. Sinds zijn aantreden in 2019 is het vertrouwen in de Britse premier niet zo laag geweest.
Mede door het recente rumoer over een kerstfeest van Johnsons medewerkers, waarbij in december vorig jaar coronaregels zouden zijn overtreden, is oppositiepartij Labour in de peilingen voor het eerst de regerende Conservatieve Partij voorbijgegaan.
Nog maar een op de drie kiezers zegt de Conservatieve Partij te steunen, een daling van 36 naar 33 procent in een week. Labour daarentegen kreeg er in dezelfde week virtueel 4 procent aan stemmen bij, een stijging van 33 naar 37 procent, komt naar voren in een enquête van YouGov die vrijdag in The Times werd gepubliceerd. De goedkeuring voor de premier in een aparte peiling daalde daarin eveneens flink.
Geen vertrouwen
Driekwart van de ondervraagden gelooft namelijk dat er inderdaad vorig jaar een kerstfeest van zijn medewerkers was waarin de coronaregels werden overtreden. Van de ondervraagden gelooft 68 procent dat Johnson daarover niet de waarheid sprak toen hij dat ontkende.
Deze winter zijn er in elk geval geen plannen voor een kerstfeest in Downing Street 10, het kantoor en de ambtswoning van de Britse premier. Zijn woordvoerder liet weten dat de regering zich wil richten op de coronapandemie.
Gevoelig onderwerp
Het houden van een kerstfeest ligt zeer gevoelig, omdat recent beelden zijn opgedoken waarin Johnsons medewerkers grappen maken over een kerstfeest tijdens de lockdown van vorig jaar. Kerstfeesten waren destijds niet toegestaan vanwege de strengere coronamaatregelen die toen golden. Dit jaar kunnen ze wel doorgaan.
De premier heeft zijn excuses aangeboden voor de video, maar ontkent dat er een kerstfeest heeft plaatsgevonden. Volgens Britse media was Johnsons belangrijke communicatieadviseur Jack Doyle een van de tientallen aanwezigen op het feest. De woordvoerder heeft gezegd dat de premier het volste vertrouwen heeft in Doyle.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
6 minuten geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
50 minuten geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
4 uur geleden