Boris Johnson verliest in hoog tempo steun kiezers
LONDEN (ANP/RTR) - De populariteit van premier Boris Johnson en de steun voor zijn regerende Conservatieve Partij brokkelt zienderogen af, komt naar voren in een reeks enquêtes onder Britse kiezers. Sinds zijn aantreden in 2019 is het vertrouwen in de Britse premier niet zo laag geweest.
Mede door het recente rumoer over een kerstfeest van Johnsons medewerkers, waarbij in december vorig jaar coronaregels zouden zijn overtreden, is oppositiepartij Labour in de peilingen voor het eerst de regerende Conservatieve Partij voorbijgegaan.
Nog maar een op de drie kiezers zegt de Conservatieve Partij te steunen, een daling van 36 naar 33 procent in een week. Labour daarentegen kreeg er in dezelfde week virtueel 4 procent aan stemmen bij, een stijging van 33 naar 37 procent, komt naar voren in een enquête van YouGov die vrijdag in The Times werd gepubliceerd. De goedkeuring voor de premier in een aparte peiling daalde daarin eveneens flink.
Geen vertrouwen
Driekwart van de ondervraagden gelooft namelijk dat er inderdaad vorig jaar een kerstfeest van zijn medewerkers was waarin de coronaregels werden overtreden. Van de ondervraagden gelooft 68 procent dat Johnson daarover niet de waarheid sprak toen hij dat ontkende.
Deze winter zijn er in elk geval geen plannen voor een kerstfeest in Downing Street 10, het kantoor en de ambtswoning van de Britse premier. Zijn woordvoerder liet weten dat de regering zich wil richten op de coronapandemie.
Gevoelig onderwerp
Het houden van een kerstfeest ligt zeer gevoelig, omdat recent beelden zijn opgedoken waarin Johnsons medewerkers grappen maken over een kerstfeest tijdens de lockdown van vorig jaar. Kerstfeesten waren destijds niet toegestaan vanwege de strengere coronamaatregelen die toen golden. Dit jaar kunnen ze wel doorgaan.
De premier heeft zijn excuses aangeboden voor de video, maar ontkent dat er een kerstfeest heeft plaatsgevonden. Volgens Britse media was Johnsons belangrijke communicatieadviseur Jack Doyle een van de tientallen aanwezigen op het feest. De woordvoerder heeft gezegd dat de premier het volste vertrouwen heeft in Doyle.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.
58 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De beroemde DNA-onderzoeker J. Craig Venter is op 79-jarige leeftijd overleden, heeft het J. Craig Venter Institute (JCVI) bekendgemaakt. Hij leed aan kanker en was onlangs opgenomen in het ziekenhuis vanwege bijwerkingen van zijn behandeling. Hij is vooral bekend omdat hij een van de eersten was die het menselijke DNA in kaart heeft gebracht.
2 uur geleden