Boris Johnson treedt weer aan in Downing Street
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson gaat deze maandag weer aan het werk. De 55-jarige Conservatieve regeringsleider was geveld door het coronavirus, maar is voldoende hersteld om weer aan te treden in Downing Street.
De premier werd 5 april opgenomen in het ziekenhuis vanwege de coronabesmetting. Een dag later verslechterde zijn toestand en kwam hij terecht op de intensive care, waar hij zuurstof kreeg toegediend. Na een week werd Johnson uit het ziekenhuis ontslagen en vertrok hij naar Chequers, het officiële buitenverblijf van de zittende premier van Groot-Brittannië, om aan te sterken.
Verwacht wordt dat Johnson komende week werk gaat maken van een strategie om zijn land weer voorzichtig uit de lockdown te halen. De roep om versoepeling komt vooral van de kant van oppositiepartij Labour. Tegelijk ligt de regering onder vuur doordat het officiële aantal Britse coronadoden intussen ruim boven de 20.000 ligt en er een tekort zou zijn aan beschermende kleding voor medisch personeel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
31 minuten geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
4 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
4 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
4 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden