Boris Johnson komt weer aan in Glasgow, dit keer per trein
GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is per trein aangekomen in Glasgow, voor zijn toespraak op de klimaattop daar later op woensdag, meldt The Guardian. Johnson lag eerder onder vuur omdat hij tijdens de top met een privéjet naar Londen zou zijn gevlogen voor een diner.
Oppositiepartij Labour noemde die actie "stuitende hypocrisie". Parlementariër Anneliese Dodds zei in de krant Daily Mirror dat het lijkt alsof er bij het nemen van maatregelen om de klimaatcrisis aan te pakken "andere regels gelden voor de Conservatieven dan voor de rest van de wereld."
Johnson plaatste woensdag een filmpje van zichzelf op Twitter in de trein op weg naar Glasgow. Daarin zegt hij dat de tweehonderd landen op de top de afgelopen dagen "significante vooruitgang" hebben geboekt, maar dat er nog steeds "een lange weg te gaan" is. Hij stelt dat het Verenigd Koninkrijk een leidend land in de wereld is als het gaat om het aanpakken van klimaatverandering, verwijzend naar het Britse doel om de CO2-uitstoot met 78 procent te hebben verlaagd in 2035 ten opzichte van 1990.
De premier zal de internationale gemeenschap woensdag oproepen om hun klimaatambities te verhogen, schrijft Sky News.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.
1 uur geledenTOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.
5 uur geleden