Boris Johnson komt weer aan in Glasgow, dit keer per trein
GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is per trein aangekomen in Glasgow, voor zijn toespraak op de klimaattop daar later op woensdag, meldt The Guardian. Johnson lag eerder onder vuur omdat hij tijdens de top met een privéjet naar Londen zou zijn gevlogen voor een diner.
Oppositiepartij Labour noemde die actie "stuitende hypocrisie". Parlementariër Anneliese Dodds zei in de krant Daily Mirror dat het lijkt alsof er bij het nemen van maatregelen om de klimaatcrisis aan te pakken "andere regels gelden voor de Conservatieven dan voor de rest van de wereld."
Johnson plaatste woensdag een filmpje van zichzelf op Twitter in de trein op weg naar Glasgow. Daarin zegt hij dat de tweehonderd landen op de top de afgelopen dagen "significante vooruitgang" hebben geboekt, maar dat er nog steeds "een lange weg te gaan" is. Hij stelt dat het Verenigd Koninkrijk een leidend land in de wereld is als het gaat om het aanpakken van klimaatverandering, verwijzend naar het Britse doel om de CO2-uitstoot met 78 procent te hebben verlaagd in 2035 ten opzichte van 1990.
De premier zal de internationale gemeenschap woensdag oproepen om hun klimaatambities te verhogen, schrijft Sky News.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.
16 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
9 uur geleden