Boris Johnson komt weer aan in Glasgow, dit keer per trein
GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is per trein aangekomen in Glasgow, voor zijn toespraak op de klimaattop daar later op woensdag, meldt The Guardian. Johnson lag eerder onder vuur omdat hij tijdens de top met een privéjet naar Londen zou zijn gevlogen voor een diner.
Oppositiepartij Labour noemde die actie "stuitende hypocrisie". Parlementariër Anneliese Dodds zei in de krant Daily Mirror dat het lijkt alsof er bij het nemen van maatregelen om de klimaatcrisis aan te pakken "andere regels gelden voor de Conservatieven dan voor de rest van de wereld."
Johnson plaatste woensdag een filmpje van zichzelf op Twitter in de trein op weg naar Glasgow. Daarin zegt hij dat de tweehonderd landen op de top de afgelopen dagen "significante vooruitgang" hebben geboekt, maar dat er nog steeds "een lange weg te gaan" is. Hij stelt dat het Verenigd Koninkrijk een leidend land in de wereld is als het gaat om het aanpakken van klimaatverandering, verwijzend naar het Britse doel om de CO2-uitstoot met 78 procent te hebben verlaagd in 2035 ten opzichte van 1990.
De premier zal de internationale gemeenschap woensdag oproepen om hun klimaatambities te verhogen, schrijft Sky News.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.
12 minuten geledenTSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
3 uur geleden