Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson komt weer aan in Glasgow, dit keer per trein

Boris Johnson komt weer aan in Glasgow, dit keer per trein

GLASGOW (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is per trein aangekomen in Glasgow, voor zijn toespraak op de klimaattop daar later op woensdag, meldt The Guardian. Johnson lag eerder onder vuur omdat hij tijdens de top met een privéjet naar Londen zou zijn gevlogen voor een diner.

Oppositiepartij Labour noemde die actie "stuitende hypocrisie". Parlementariër Anneliese Dodds zei in de krant Daily Mirror dat het lijkt alsof er bij het nemen van maatregelen om de klimaatcrisis aan te pakken "andere regels gelden voor de Conservatieven dan voor de rest van de wereld."

Johnson plaatste woensdag een filmpje van zichzelf op Twitter in de trein op weg naar Glasgow. Daarin zegt hij dat de tweehonderd landen op de top de afgelopen dagen "significante vooruitgang" hebben geboekt, maar dat er nog steeds "een lange weg te gaan" is. Hij stelt dat het Verenigd Koninkrijk een leidend land in de wereld is als het gaat om het aanpakken van klimaatverandering, verwijzend naar het Britse doel om de CO2-uitstoot met 78 procent te hebben verlaagd in 2035 ten opzichte van 1990.

De premier zal de internationale gemeenschap woensdag oproepen om hun klimaatambities te verhogen, schrijft Sky News.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

6 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

6 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

9 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

9 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

10 uur geleden