Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson is premier af na indienen ontslag bij koningin

Boris Johnson is premier af na indienen ontslag bij koningin

BALMORAL (ANP/RTR) - Boris Johnson heeft dinsdag zijn ontslag aangeboden bij koningin Elizabeth en is niet langer de premier van het Verenigd Koninkrijk. Het koninklijk huis heeft bekendgemaakt dat de koningin het ontslag heeft geaccepteerd. Johnson wordt opgevolgd door zijn partijgenoot Liz Truss, die korte tijd later wordt ontvangen door de koningin.

Normaal gesproken vindt deze ceremonie plaats op Buckingham Palace, maar door "mobiliteitsproblemen" van de 96-jarige vorstin zijn Johnson en Truss afgereisd naar het koninklijke landgoed Balmoral Castle in Schotland.

Eerder op de dag nam Johnson met een laatste toespraak al afscheid van het premierschap. Op een vol Downing Street sprak hij voor de deur van zijn ambtswoning partijgenoten en familieleden toe.

Vertrouwen in opvolger

De uittredende premier vergeleek zijn drie jaren als regeringsleider met een "opstijgende raket die nu zijn taken volbracht heeft". Hij noemde nog eens zijn grootste successen als premier: het regelen van de brexit, de coronavaccinatiecampagne en de wapenleveringen aan Oekraïne. Nu komt Johnson naar eigen zeggen, net als een raket, "weer terug in de atmosfeer om ergens ongemerkt te landen in een afgelegen hoek van de Stille Oceaan".

Johnson sprak ook nogmaals zijn vertrouwen uit in zijn opvolger Truss. Hij denkt dat zij het Verenigd Koninkrijk door de huidige energiecrisis en 'cost-of-living'-crisis kan loodsen. Volgens Johnson is het tijd voor het land om zich te verenigen en zich te scharen achter Truss.

Later op de dag geeft Truss in Londen haar eerste toespraak als premier, ook voor de deur van de ambtswoning op Downing Street 10.

Meer uit Buitenland

Politie arresteert bij Koblenz moordverdachte 31 jaar na moord

KOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.

26 minuten geleden
Europarlement roept op tot meer EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.

27 minuten geleden
Rusland won in vierde oorlogsjaar meer veld, stellen onderzoekers

KYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.

58 minuten geleden
Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

2 uur geleden
Zelensky: zonder datum EU-toetreding zal Poetin Europa verdelen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.

2 uur geleden
EU-kopstukken in Kyiv: agressor mag niet beloond worden

KYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.

2 uur geleden
Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

4 uur geleden