Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson: grote kans op mislukking brexitonderhandelingen

Boris Johnson: grote kans op mislukking brexitonderhandelingen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson waarschuwt dat er een "grote kans" is dat onderhandelingen tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie over een handelsverdrag mislukken. Bedrijven in het Verenigd Koninkrijk doen er daarom goed aan zich voor te bereiden op zo'n no-dealscenario, zei hij tegen Britse media.

Op 1 januari eindigt de overgangsfase na de brexit waarin de Britten nog grotendeels aan afspraken van de Europese Unie zijn gebonden. Als de EU en het Verenigd Koninkrijk voor die datum geen handelsverdrag hebben, valt de wederzijdse handel terug op de zeer ongunstige regels van de Wereldhandelsorganisatie (WTO).

"Ik denk dat we heel, heel duidelijk moeten zijn dat er een grote kans bestaat dat we tot een oplossing komen die lijkt op die tussen Australië en de EU", zei Johnson. De Conservatieve premier verwijst vaker naar een "Australisch model" als hij een no-dealbrexit bedoelt, aangezien Australië geen handelsverdrag met de EU heeft.

Struikelblokken

De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk hebben afgesproken om tot en met zondag door te onderhandelen, om daarna een "ferme" beslissing te nemen over de zin van verdere gesprekken. De grootste struikelblokken zijn visserij, afspraken over eerlijke concurrentie tussen Britse en EU-bedrijven en het toezicht op de naleving van die afspraken.

Vooral over de Europese opstelling op het vlak van die laatste twee punten was Johnson kritisch. Als Londen zou instemmen met de Brusselse eisen, vreest hij dat het Verenigd Koninkrijk ook in de toekomst gedwongen blijft wetten van de Europese Unie te volgen. Zijn politieke belofte was juist dat het Verenigd Koninkrijk na de brexit volledig autonoom van Brussel zou kunnen opereren.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

4 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

8 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

9 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

10 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

11 uur geleden