Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson en Liz Truss keren zich tegen Sunaks Brexitplannen

Boris Johnson en Liz Truss keren zich tegen Sunaks Brexitplannen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-premiers Boris Johnson en Liz Truss zullen woensdag in het Lagerhuis tegen de Brexitplannen van hun opvolger Rishi Sunak stemmen. Volgens Britse media is de nieuwe deal "onacceptabel" voor Johnson, die zelf de vorige overeenkomst met de Europese Unie onderhandelde.

Naar verwachting gaat Sunak een ruime meerderheid halen, omdat oppositiepartij Labour voor zijn plannen is. Maar het groeiende verzet binnen zijn eigen Conservatieve Partij is een tegenvaller voor de premier. De eurosceptische vleugel van de partij noemde een deel van de deal al "nutteloos" en dat Johnson zich nu ook tegen het akkoord keert draagt niet bij aan de eenheid van de gehavende Conservatieven.

Johnson lag als premier regelmatig overhoop met de EU over het handelsprotocol en de status van Noord-Ierland. Hij dreigde het Verenigd Koninkrijk eenzijdig terug te trekken uit de afspraken, maar daar heeft Sunak voorlopig een streep door gezet. Truss leek tijdens haar korte premierschap de harde koers van Johnson voort te zetten. De meeste Conservatieven zijn het er over eens dat Sunak nu een stuk betere deal heeft uitonderhandeld met de EU dan Johnson.

Het gaat woensdag in het Lagerhuis niet alleen maar over de Brexit, ook Johnson zelf staat ter discussie. Hij wordt publiekelijk gehoord over de affaire 'partygate', die maar aan hem blijft kleven. Een parlementaire commissie onderzoekt of Johnson bewust het Lagerhuis misleid heeft toen hij zei dat er geen regels overtreden waren tijdens feestjes in coronatijd in de ambtswoning Downing Street 10. Als de commissie tot de conclusie komt dat dat wel zo is, kan dat het einde zijn van Johnsons politieke carrière.

Meer uit Buitenland

Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

5 minuten geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

7 minuten geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

55 minuten geleden
Dodental storm Portugal loopt op, veel huizen zonder stroom

LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz wil meer politiek zelfvertrouwen voor Europa

BERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.

2 uur geleden
VS bouwen militaire aanwezigheid rond Iran verder uit

WASHINGTON (ANP) - De VS versterken opnieuw hun militaire aanwezigheid rond Iran. Recentelijk zouden vliegtuigen die kant op zijn gestuurd die onder meer kunnen voorzien in het vervoer van militairen, (lucht)bevoorrading van andere vliegtuigen en communicatie. Op zee zou de luchtafweer zijn versterkt, met de komst van een zogenoemde torpedobootjager. Die kan bovendien kruisraketten afvuren. Inmiddels zou het land tien oorlogsschepen in de regio hebben, waaronder de USS Lincoln, het vliegdekschip dat enkele dagen geleden aankwam.

2 uur geleden
Turkije wil helpen bij verminderen spanningen tussen Iran en VS

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.

2 uur geleden