Boris Johnson brengt hulde aan koningin Elizabeth 'de Grote'
LONDEN (ANP/DPA) - De Britse premier Boris Johnson heeft in het parlement hulde betoond aan koningin Elizabeth II ter gelegenheid van haar aanstaande 70e jubileum als vorstin. Zij viert dat jubileum begin juni. Johnson betitelde haar in zijn speech als Elizabeth de Grote.
Geen staatshoofd voor haar heeft het Verenigd Koninkrijk zo goed gediend als Elizabeth, zei de regeringsleider. "Geen enkele monarch verdient het predicaat van grootheid meer dan zij, gebaseerd op inzet, toewijding en prestatie. En voor mij is ze al Elizabeth de Grote", zei Johnson.
Volgens de premier zijn de wekelijkse audiënties bij de koningin altijd "uiterst geruststellend", aangezien de vorstin de reikwijdte erkent van alle gebeurtenissen.
Platina-jubileum
Elizabeth volgde haar vader, koning George VI, op na diens dood in 1952. Geen enkele vorst of vorstin voor haar zat langer op de Britse troon dan zij. Begin juni wordt het platina-jubileum gedurende vier dagen gevierd met grote evenementen in Londen.
Johnson meldde onder meer dat "Hare Majesteit in haar 25.677 dagen als koningin meer dan 21.000 officiële benoemingen heeft gedaan in meer dan 100 landen". Zij heeft in haar ambtsperiode ongeveer 4000 wetten in werking laten treden, was betrokken bij 112 staatsbezoeken en heeft gewerkt met veertien Britse premiers. "Tot nu toe", voegde Johnson daaraan toe. "Het gaat er niet zozeer om wat ze deed, maar hoe ze het deed."
Oppositieleider Keir Starmer feliciteerde de koningin eveneens. "We huldigen haar niet alleen omdat ze onze koningin is, maar ook omdat ze een koningin is voor al haar onderdanen", zei de Labour-leider.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
42 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
1 uur geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
6 uur geleden