Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson brengt hulde aan jubilerende Queen

Boris Johnson brengt hulde aan jubilerende Queen

LONDEN/BERLIJN (ANP/DPA) - De Britse premier Boris Johnson heeft laten weten dat hij uitkijkt naar de viering van het platina jubileum van koningin Elizabeth II. "Vandaag markeert een absoluut historisch moment, omdat hare majesteit de koningin de eerste Britse monarch wordt die een platina jubileum viert", schrijft Johnson op Twitter. "Ik breng hulde aan haar vele jaren van dienstbaarheid en kijk ernaar uit om als land samen te komen om haar historische heerschappij in de zomer te vieren", eindigt hij het bericht

Eerder al liet de premier weten dat hij een extra Britse nationale feestdag in het leven wil roepen. De Britten zouden vanaf 2023 een dag vrij krijgen om te vieren dat koningin Elizabeth II al zeventig jaar op de troon zit, meldt The Telegraph. De Britten krijgen dit jaar in elk geval al eenmalig een vrije dag op 3 juni. Deze landelijke vrije dag is ingepland vanwege de festiviteiten rond het 70-jarig regeringsjubileum van de Queen. De officiële kroning van Elizabeth II was 2 juni 1953.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft zondag ook de Britse vorstin gefeliciteerd. Hij noemde haar regeerperiode uniek en een bron van inspiratie voor mensen over de hele wereld. De koningin is een rolmodel in tijden van grote veranderingen en uitdagingen, aldus Scholz. Elizabeth werd 6 februari 1952 bij de dood van haar vader koning George VI de vorstin van Groot-Brittannië en een reeks koloniën en landen, inclusief Australië, Canada, Pakistan en Zuid-Afrika. Ze heeft alleen al in het Verenigd Koninkrijk veertien premiers meegemaakt.

Meer uit Buitenland

President Syrië bespreekt relatie met VS bij bezoek Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voor het eerst is een Syrische president ontvangen in het Witte Huis in Washington. Het was Ahmed al-Sharaa, voormalig leider van een radicaal-islamitische rebellenbeweging met banden met al-Qaeda.

27 minuten geleden
Rusland blokkeert simkaarten preventief om dronedreiging

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland blokkeert simkaarten de eerste 24 uur nadat de kaarten het land zijn binnengekomen, uit voorzorg tegen droneaanvallen. Dat meldt het Russische RBC News, dat zich baseert op het ministerie van Digitale Zaken. Volgens het ministerie gaat het om een "afkoelperiode". Verschillende Russische telecomproviders hebben hun klanten maandag per sms over de maatregel geïnformeerd, aldus RBC.

59 minuten geleden
Eigenaar van ontplofte auto New Delhi gearresteerd

NEW DELHI (ANP) - De eigenaar van het voertuig dat explodeerde in de binnenstad van New Delhi is gearresteerd. Dat meldt de Indiase tv-zender NDTV. Bij die explosie kwamen meerdere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond. Meerdere voertuigen in de omgeving vlogen in brand.

2 uur geleden
Nederland en andere landen veroordelen geweld Soedanese RSF

DEN HAAG (ANP) - Een groep westerse landen veroordeelt in een gezamenlijke verklaring het geweld van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) in de Soedanese stad el-Fasher en andere regio's. Mogelijk maakt de groep zich schuldig aan oorlogsmisdaden, vrezen de ondertekenaars. Aukje de Vries, staatssecretaris voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, heeft de verklaring namens Nederland ondertekend.

2 uur geleden
Israël valt pro-Iraanse Hezbollah in Zuid-Libanon aan

BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft luchtaanvallen uitgevoerd op de pro-Iraanse Hezbollah-beweging in het zuiden en oosten van buurland Libanon. Minstens drie Hezbollah-terroristen zouden zijn uitgeschakeld. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid zei dat zeker een persoon om het leven kwam toen een Israëlische aanval zijn auto trof.

2 uur geleden
Trump dreigt met miljardenclaim tegen BBC om documentaire

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump dreigt 1 miljard aan schadevergoeding te eisen van de BBC om wat hij ziet als "valse, lasterlijke, denigrerende en opruiende uitspraken" in een inmiddels omstreden documentaire. Daarin werden delen van een speech van Trump gemonteerd, waardoor zijn rol bij de Capitoolbestorming wellicht groter lijkt dan deze in werkelijkheid was. De BBC bood eerder op maandag al verontschuldigingen aan voor het voorval.

3 uur geleden
Meerdere doden bij ontploffing in binnenstad New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn meerdere mensen omgekomen bij een explosie in hoofdstad New Delhi. Dat melden meerdere Indiase media op basis van lokale autoriteiten. Volgens NDTV gaat het om zeker negentien doden. Ook raakten volgens de tv-zender zeker 24 mensen gewond, van wie volgens The Times of India drie zwaargewond.

5 uur geleden