Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boris Johnson belooft 'demissionaire' terughoudendheid

Boris Johnson belooft 'demissionaire' terughoudendheid

LONDEN (ANP/AFP) - De als partijleider afgetreden Britse Conservatieve premier Boris Johnson heeft beloofd zich niet in belangrijke zaken te mengen zolang hij als demissionair eerste minister in functie is. Zowel partijgenoten als oppositieleiders vreesden dat de mediagenieke Johnson zich niets zou aantrekken van de politieke nederlaag waarmee zijn eigen partij hem tot opstappen dwong. Ze vreesden dat hij de Britse regering verder beslissend zou blijven aanvoeren. Maar Johnson weerspreekt dat.

Hij blijft premier in het Britse stelsel, waar er niet automatisch nieuwe verkiezingen zijn als de regering valt. De nieuwe leider van de partij wordt de nieuwe premier. Johnson heeft daarom donderdag na zijn aftreden uitdrukkelijk beklemtoond dat hij de belangrijkste begrotingsbeslissingen overlaat aan zijn opvolger. De regeringsploeg waarmee hij nu verder regeert, had al gedreigd in te grijpen als hij zijn boekje te buiten zou gaan.

Johnson zei dat hij geen belangrijke beleidswijzigingen meer nastreeft. "Alle belangrijke beslissingen zijn aan de volgende premier." Wie dat wordt is een ander probleem. De partij wil hoe dan ook geen verkiezingen uit vrees voor een nederlaag en moet snel met een nieuwe leider komen. Het is op dit moment niet duidelijk of dat in een paar weken of een paar maanden geregeld kan worden. Het hangt vooral af van het aantal kandidaten dat zich ter selectie aandient: hoe minder, hoe sneller de machtswisseling.

Meer uit Buitenland

Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

5 minuten geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

54 minuten geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

1 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

1 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

5 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

5 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

8 uur geleden