Borgsom verdachten ontvoering gouverneur Michigan 10 miljoen
JACKSON/LANSING (ANP) - Twee mannen die ervan worden verdacht de ontvoering van de gouverneur van de staat Michigan te hebben beraamd, komen niet op vrije voeten zonder betaling van 10 miljoen dollar. De rechter bepaalde de borgsom bij de voorgeleiding van de 42-jarige Pete Musico en de 26-jarige Joseph Morrison. Beiden komen uit het dorpje Munith ruim 40 kilometer ten zuidoosten van de hoofdstad van de staat Michigan, Lansing.
Ze zijn lid van een bende die zich de Wolverine Watchers noemt, vernoemd naar een voor zijn geringe grootte buitengewoon sterk zoogdier dat in het Nederlands veelvraat wordt genoemd. De Wolverine Watchers zouden ook plannen hebben gehad regeringsgebouwen in Lansing te bestormen. De federale recherche (FBI) en de politie van Michigan hebben in totaal dertien verdachten in deze zaak in het vizier. Het is nog onduidelijk hoeveel er vast zitten. De hoofdverdachte is een man uit Grand Rapids (Michigan), Adam Fox.
Volgens onderzoekers van de FBI maakten ze al sinds juni plannen om 'tirannen zoals gouverneur Gretchen Whitmer' uit de weg te ruimen en om een burgeroorlog te ontketenen. De politie verdenkt Musico en Morrison er niet alleen van samen met andere samenzweerders Whitmer te hebben willen ontvoeren, maar haar ook na een showproces te hebben willen vermoorden. Ze worden er ook van verdacht van plan te zijn geweest andere regeringsfunctionarissen om het leven te brengen en bruggen op te blazen om paniek te zaaien. De groep zou vier maanden geleden in Ohio aan de samenzwering zijn begonnen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.
3 uur geleden