Borgsom verdachten ontvoering gouverneur Michigan 10 miljoen
JACKSON/LANSING (ANP) - Twee mannen die ervan worden verdacht de ontvoering van de gouverneur van de staat Michigan te hebben beraamd, komen niet op vrije voeten zonder betaling van 10 miljoen dollar. De rechter bepaalde de borgsom bij de voorgeleiding van de 42-jarige Pete Musico en de 26-jarige Joseph Morrison. Beiden komen uit het dorpje Munith ruim 40 kilometer ten zuidoosten van de hoofdstad van de staat Michigan, Lansing.
Ze zijn lid van een bende die zich de Wolverine Watchers noemt, vernoemd naar een voor zijn geringe grootte buitengewoon sterk zoogdier dat in het Nederlands veelvraat wordt genoemd. De Wolverine Watchers zouden ook plannen hebben gehad regeringsgebouwen in Lansing te bestormen. De federale recherche (FBI) en de politie van Michigan hebben in totaal dertien verdachten in deze zaak in het vizier. Het is nog onduidelijk hoeveel er vast zitten. De hoofdverdachte is een man uit Grand Rapids (Michigan), Adam Fox.
Volgens onderzoekers van de FBI maakten ze al sinds juni plannen om 'tirannen zoals gouverneur Gretchen Whitmer' uit de weg te ruimen en om een burgeroorlog te ontketenen. De politie verdenkt Musico en Morrison er niet alleen van samen met andere samenzweerders Whitmer te hebben willen ontvoeren, maar haar ook na een showproces te hebben willen vermoorden. Ze worden er ook van verdacht van plan te zijn geweest andere regeringsfunctionarissen om het leven te brengen en bruggen op te blazen om paniek te zaaien. De groep zou vier maanden geleden in Ohio aan de samenzwering zijn begonnen.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
2 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
5 uur geleden