Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borgsom verdachten ontvoering gouverneur Michigan 10 miljoen

Borgsom verdachten ontvoering gouverneur Michigan 10 miljoen

JACKSON/LANSING (ANP) - Twee mannen die ervan worden verdacht de ontvoering van de gouverneur van de staat Michigan te hebben beraamd, komen niet op vrije voeten zonder betaling van 10 miljoen dollar. De rechter bepaalde de borgsom bij de voorgeleiding van de 42-jarige Pete Musico en de 26-jarige Joseph Morrison. Beiden komen uit het dorpje Munith ruim 40 kilometer ten zuidoosten van de hoofdstad van de staat Michigan, Lansing.

Ze zijn lid van een bende die zich de Wolverine Watchers noemt, vernoemd naar een voor zijn geringe grootte buitengewoon sterk zoogdier dat in het Nederlands veelvraat wordt genoemd. De Wolverine Watchers zouden ook plannen hebben gehad regeringsgebouwen in Lansing te bestormen. De federale recherche (FBI) en de politie van Michigan hebben in totaal dertien verdachten in deze zaak in het vizier. Het is nog onduidelijk hoeveel er vast zitten. De hoofdverdachte is een man uit Grand Rapids (Michigan), Adam Fox.

Volgens onderzoekers van de FBI maakten ze al sinds juni plannen om 'tirannen zoals gouverneur Gretchen Whitmer' uit de weg te ruimen en om een burgeroorlog te ontketenen. De politie verdenkt Musico en Morrison er niet alleen van samen met andere samenzweerders Whitmer te hebben willen ontvoeren, maar haar ook na een showproces te hebben willen vermoorden. Ze worden er ook van verdacht van plan te zijn geweest andere regeringsfunctionarissen om het leven te brengen en bruggen op te blazen om paniek te zaaien. De groep zou vier maanden geleden in Ohio aan de samenzwering zijn begonnen.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

1 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

1 uur geleden
Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.

2 uur geleden
Denemarken roept op tot constructieve gesprekken over Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.

3 uur geleden
Merz in Davos: oude wereldorde valt uit elkaar

DAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.

3 uur geleden