Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Borges en Tengstedt beginnen tegen Braga in basis bij Feyenoord

Borges en Tengstedt beginnen tegen Braga in basis bij Feyenoord

BRAGA (ANP) - Buitenspeler Gonçalo Borges en spits Casper Tengstedt beginnen woensdag in de uitwedstrijd tegen SC Braga in de Europa League. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie.

Borges, die in juli voor bijna 11 miljoen euro werd overgenomen van FC Porto, moest het tot dusverre vooral stellen met een rol op de bank of als invaller. "Iedere nieuwe speler moet bij zijn nieuwe club wennen, aan de cultuur en de speelstijl. Hij heeft tijd gehad om fitter en beter te worden en zich onze manier van werken eigen te maken. Gonçalo wil snel. Dat zit in de aard van het beestje, ik snap het ook. Ik denk dat hij er klaar voor is", aldus Van Persie.

Borges ontbrak zondag in het uitduel met AZ (3-3) wegens het overlijden van zijn oma. "Het is een moeilijke week geweest voor mij en mijn familie. Het gaat nu oké. Ik heb veel berichten gehad van fans die mij supporten. Dat voelt goed", vertelde de Portugees, die het niet altijd makkelijk vond om op de bank te zitten. "Ik werk zo hard als ik kan, vanaf dag één. Het is begrijpelijk dat er veel van mij wordt verwacht, ik ben een grote aankoop. Ik moet de beslissingen van de trainer respecteren."

7 miljoen euro

Feyenoord haalde Tengstedt ook uit Portugal, bij Benfica, en betaalde voor hem bijna 7 miljoen euro. Van Persie: "Tengstedt had zeven weken vakantie gehad en kwam niet helemaal fit aan. Als ik hem nu vergelijk met zijn beginperiode, word ik daar blij van. Ook hij heeft tijd nodig gehad om te wennen."

Tengstedt neemt tegen Braga de plaats in van topscorer Ayase Ueda, die net als Givairo Read en Leo Sauer in Rotterdam achterbleef. "Ueda is fit en in topvorm. Dat willen we graag zo houden", legde Van Persie uit. "We hebben gelukkig een nagenoeg fitte selectie, dus we kunnen die keuzes nu maken in ons schema."

Meer uit Voetbal

Manchester City stelt Maresca aan als opvolger coach Guardiola

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.

1 uur geleden
Gepromoveerd Monza trekt vaak ontslagen trainer Jurić aan

MONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.

2 uur geleden
Grote inzet politie na doodsbedreiging aan bondscoach Zuid-Korea

SEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.

3 uur geleden
Bestuurlijke ontmoeting KNVB en Marokkaanse bond in Monterrey

MONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.

9 uur geleden
Koeman verwacht dat Oranje tegen Marokko minder kansen weggeeft

GUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."

12 uur geleden
Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

13 uur geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

13 uur geleden