Bora-hansgrohe ook niet in Gent-Wevelgem na besluit op valreep
IEPER (ANP) - Bora-hansgrohe heeft zich zondag vanwege corona op het laatste moment moeten terugtrekken uit de wielerkoers Gent-Wevelgem. De Duitse wielerploeg stond al klaar aan de Menenpoort in Ieper toen de beslissing viel.
Vrijdag moest de ploeg al verstek laten gaan voor de E3 Saxo Bank Classic na een positieve coronatest van Matthew Walls. Omdat de Brit in nauw contact is geweest met zijn ploeggenoten wacht de ploeg een quarantaineperiode. Deelnemen aan Gent-Wevelgem kon dus niet en dat werd hen pas zondagochtend gemeld.
"Wij kunnen als organisator van Gent-Wevelgem deze quarantaine niet overrulen. Er werden zeventien mensen bij Bora-hansgrohe gedefinieerd als hoog risicocontact. Daar kon niets meer aan gewijzigd worden", meldde Tomas Van Den Spiegel namens Flanders Classics, de organisator van Gent-Wevelgem.
23 ploegen van start
Bora-hansgrohe zou vertegenwoordigd worden door Nils Politt, Pascal Ackermann, Marcus Burghardt, Daniel Oss, Michael Schwarzmann, Maciej Bodnar en Rüdiger Selig.
Bora-hansgrohe is na Trek-Segafredo de tweede ploeg die moet afhaken voor Gent-Wevelgem. Trek-Segafredo, het team van onder meer de Deense titelverdediger Mads Pedersen en Jasper Stuyven, verschijnt niet aan de start na twee positieve coronatests.
In totaal zijn er 23 ploegen van start gegaan in Ieper, waaronder de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
12 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
18 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden