Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bora-hansgrohe ook niet in Gent-Wevelgem na besluit op valreep

Bora-hansgrohe ook niet in Gent-Wevelgem na besluit op valreep

IEPER (ANP) - Bora-hansgrohe heeft zich zondag vanwege corona op het laatste moment moeten terugtrekken uit de wielerkoers Gent-Wevelgem. De Duitse wielerploeg stond al klaar aan de Menenpoort in Ieper toen de beslissing viel.

Vrijdag moest de ploeg al verstek laten gaan voor de E3 Saxo Bank Classic na een positieve coronatest van Matthew Walls. Omdat de Brit in nauw contact is geweest met zijn ploeggenoten wacht de ploeg een quarantaineperiode. Deelnemen aan Gent-Wevelgem kon dus niet en dat werd hen pas zondagochtend gemeld.

"Wij kunnen als organisator van Gent-Wevelgem deze quarantaine niet overrulen. Er werden zeventien mensen bij Bora-hansgrohe gedefinieerd als hoog risicocontact. Daar kon niets meer aan gewijzigd worden", meldde Tomas Van Den Spiegel namens Flanders Classics, de organisator van Gent-Wevelgem.

23 ploegen van start

Bora-hansgrohe zou vertegenwoordigd worden door Nils Politt, Pascal Ackermann, Marcus Burghardt, Daniel Oss, Michael Schwarzmann, Maciej Bodnar en Rüdiger Selig.

Bora-hansgrohe is na Trek-Segafredo de tweede ploeg die moet afhaken voor Gent-Wevelgem. Trek-Segafredo, het team van onder meer de Deense titelverdediger Mads Pedersen en Jasper Stuyven, verschijnt niet aan de start na twee positieve coronatests.

In totaal zijn er 23 ploegen van start gegaan in Ieper, waaronder de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.

Meer uit Sport

Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

5 minuten geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

2 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

2 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

3 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

18 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

19 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

1 dag geleden