Boot GUYOT Team Europe te gehavend voor finale Ocean Race
DEN HAAG (ANP) - De boot van GUYOT Team Europe kan naar alle waarschijnlijkheid niet op tijd worden gerepareerd om mee te doen aan de finale van de Ocean Race in Genua, waar nog een havenrace is. Na de aanvaring met de boot van 11th Hour Racing Team voor de kust van Scheveningen op donderdag, blijkt de schade te groot.
Er is een tijdelijke reparatie aan de boot uitgevoerd. In thuishaven Les Sable d'Olonne volgt een volledige reparatie, meldt het team.
"We hebben de afgelopen zes maanden met alle andere teams doorgebracht. We hebben nu een band samen. We kunnen de aankomst van de boten in Genua niet missen" zegt schipper Benjamin Dutreux. "Ons hele team zal in Genua zijn om de boten te verwelkomen. Of onze boot er ook is of niet, verandert niets. Dit gaat om mensen. We willen er allemaal bij zijn om het einde van dit avontuur met elkaar te delen."
Het team van 11th Hour Racing Team werkt in Den Haag nog steeds om de boot op tijd hersteld te hebben voor de finale in Genua. De laatste havenrace daar is op 1 juli. "De tijd, de moeite, het vakmanschap, de toewijding: het is ongelooflijk", stelt schipper Charlie Enright.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
44 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
12 uur geleden