Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boot GUYOT Team Europe te gehavend voor finale Ocean Race

Boot GUYOT Team Europe te gehavend voor finale Ocean Race

DEN HAAG (ANP) - De boot van GUYOT Team Europe kan naar alle waarschijnlijkheid niet op tijd worden gerepareerd om mee te doen aan de finale van de Ocean Race in Genua, waar nog een havenrace is. Na de aanvaring met de boot van 11th Hour Racing Team voor de kust van Scheveningen op donderdag, blijkt de schade te groot.

Er is een tijdelijke reparatie aan de boot uitgevoerd. In thuishaven Les Sable d'Olonne volgt een volledige reparatie, meldt het team.

"We hebben de afgelopen zes maanden met alle andere teams doorgebracht. We hebben nu een band samen. We kunnen de aankomst van de boten in Genua niet missen" zegt schipper Benjamin Dutreux. "Ons hele team zal in Genua zijn om de boten te verwelkomen. Of onze boot er ook is of niet, verandert niets. Dit gaat om mensen. We willen er allemaal bij zijn om het einde van dit avontuur met elkaar te delen."

Het team van 11th Hour Racing Team werkt in Den Haag nog steeds om de boot op tijd hersteld te hebben voor de finale in Genua. De laatste havenrace daar is op 1 juli. "De tijd, de moeite, het vakmanschap, de toewijding: het is ongelooflijk", stelt schipper Charlie Enright.

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

10 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

16 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

22 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden