Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boosterprik zonder afspraak in Maastricht dit weekend populair

Boosterprik zonder afspraak in Maastricht dit weekend populair

MAASTRICHT (ANP) - De animo voor een boosterprik zonder afspraak was dit weekend bij de vaccinatielocatie in Maastricht zo groot dat de GGD de prikcapaciteit moest verhogen om de toestroom aan te kunnen. Dat laat een woordvoerder van de GGD Zuid Limburg weten.

Zaterdag was de eerste dag dat mensen in het MECC in Maastricht terecht konden voor een oppepprik zonder dat ze daar een afspraak voor hoefden te plannen. Op die dag werden 1650 boostervaccinaties op die manier uitgedeeld. Op zondag ging het om 1200 prikken zonder afspraak.

Gemiddeld worden per dag ook zo'n 3000 vaccinaties mét afspraak gezet in Maastricht. De locatie kan ongeveer 4000 vaccinaties per dag aan. Zaterdag en zondag ontstonden er op sommige tijden dus wachtrijen bij de priklocatie. De GGD heeft die dagen gezorgd voor meer prikcapaciteit, om de toestroom aan te kunnen. "We zijn flexibel", laat een woordvoerder weten.

Vrije inloop

Maandag werden in totaal 770 boosterprikken zonder afspraak gezet. Het is volgens de woordvoerder logisch dat dit er minder zijn dan in het weekend, omdat mensen doordeweeks moeten werken en ook de scholen sinds maandag weer geopend zijn.

Het prikken zonder afspraak gebeurt op verschillende plekken in het land. GGD'en gaan over op de zogenoemde 'vrije inloop' als er meer prikkers op een locatie beschikbaar zijn dan dat er afspraken voor de oppepprik staan ingepland. De GGD Zuid Limburg heeft nog twee priklocaties: in Kerkrade en Geleen. Wie daar een prik wil, moet wel een afspraak maken. Mocht het aantal afspraken volgende week teruglopen, dan zal volgens de woordvoerder in eerste instantie één van die twee locaties boosterprikken zonder afspraak gaan aanbieden.

Meer uit Binnenland

OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

1 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

1 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

3 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

3 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

4 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

4 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

5 uur geleden