Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boosterprik zonder afspraak in Maastricht dit weekend populair

Boosterprik zonder afspraak in Maastricht dit weekend populair

MAASTRICHT (ANP) - De animo voor een boosterprik zonder afspraak was dit weekend bij de vaccinatielocatie in Maastricht zo groot dat de GGD de prikcapaciteit moest verhogen om de toestroom aan te kunnen. Dat laat een woordvoerder van de GGD Zuid Limburg weten.

Zaterdag was de eerste dag dat mensen in het MECC in Maastricht terecht konden voor een oppepprik zonder dat ze daar een afspraak voor hoefden te plannen. Op die dag werden 1650 boostervaccinaties op die manier uitgedeeld. Op zondag ging het om 1200 prikken zonder afspraak.

Gemiddeld worden per dag ook zo'n 3000 vaccinaties mét afspraak gezet in Maastricht. De locatie kan ongeveer 4000 vaccinaties per dag aan. Zaterdag en zondag ontstonden er op sommige tijden dus wachtrijen bij de priklocatie. De GGD heeft die dagen gezorgd voor meer prikcapaciteit, om de toestroom aan te kunnen. "We zijn flexibel", laat een woordvoerder weten.

Vrije inloop

Maandag werden in totaal 770 boosterprikken zonder afspraak gezet. Het is volgens de woordvoerder logisch dat dit er minder zijn dan in het weekend, omdat mensen doordeweeks moeten werken en ook de scholen sinds maandag weer geopend zijn.

Het prikken zonder afspraak gebeurt op verschillende plekken in het land. GGD'en gaan over op de zogenoemde 'vrije inloop' als er meer prikkers op een locatie beschikbaar zijn dan dat er afspraken voor de oppepprik staan ingepland. De GGD Zuid Limburg heeft nog twee priklocaties: in Kerkrade en Geleen. Wie daar een prik wil, moet wel een afspraak maken. Mocht het aantal afspraken volgende week teruglopen, dan zal volgens de woordvoerder in eerste instantie één van die twee locaties boosterprikken zonder afspraak gaan aanbieden.

Meer uit Binnenland

Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

1 uur geleden
Organisaties: actie nodig om noodpakketten voor mensen in armoede

ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.

4 uur geleden
UWV: 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten gezocht

AMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.

5 uur geleden
Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.

6 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

7 uur geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

13 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

13 uur geleden